Czym jest fotodepilacja? Skuteczna metoda depilacji, ale nie dla każdego

Paulina Ermel 10.04.2018
Kobieta z gładkimi nogami
Fotografia: Shutterstock

Zobacz, czy nie jesteś w grupie osób, które nie mogą poddać się fotodepilacji.

Fotodepilacja to nowa metoda usuwania owłosienia, do której wykorzystuje się wiązkę światła emitowanego z głowicy urządzenia do depilacji. Co ważne – fotodepilacja jest bezpieczna, nie jest bolesna i usuwa włosy bez względu na ich kolor.

Należy jednak pamiętać o tym, że zabieg trzeba kilka razy powtórzyć. Najczęściej przeprowadza się 6-7 zabiegów, każdy w odstępie miesiąca. Czasem, aby osiągnąć najlepsze efekty zwiększa się tę liczbę do 12 powtórzeń.

Zobacz także: 10 kroków w pielęgnacji twarzy, które warto podpatrzeć u Koreanek

Ile kosztuje fotodepilacja

W zależności od części ciała, którą depilujemy, cena jednego zabiegu to 100-400 zł. Fotodepilacji można poddawać zarówno skórę nóg, pach, jak i twarzy.

Zalety fotodepilacji

  • bezpieczna
  • krótki czas trwania zabiegu
  • skuteczność i trwałe efekty
  • oddziaływanie na włos w każdym kolorze
  • niebolesna

Przeciwwskazania do fotodepilacji

Fotodepilacja – o czym należy pamiętać

Przed przystąpieniem do zabiegu specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad. Dzięki temu wie, czy może przeprowadzić fotodepilację i jak ona ma wygląda. Na miesiąc przed zabiegiem nie powinniśmy wystawiać skóry na słońce – kiedy skóra jest opalona, efekty zabiegu są gorsze, a też łatwiej może dojść do podrażnienia skóry.

Na 2 tygodnie przed fotodepilacją nie można przyjmować leków i używać kosmetyków, które uwrażliwiają skórę na działanie światła. Wśród nich wymienia się niektóre składniki perfum, olejki eteryczne, zioła takie jak dziurawiec, pietruszka czy nagietek, leki przeciwcukrzycowe, mocozpędne, przeciwtrądzikowe czy przeciwgrzybicze. Nie powinno się wykonywać w tym czasie zabiegów, które podrażniają skórę – mikrodermabrazji, peelingów chemicznych.

Na miesiąc przed fotodepilacją należy zapomnieć także o depilowaniu ciała sposobami, które uszkadzają cebulki włosa, czyli o depilacji depilatorem, woskiem czy pastą cukrową.

Po fotodepilacji

  • ochrona skóry przed promieniami słonecznymi
  • niestosowanie kosmetyków i leków podrażniających ją skórę

Zabieg fotodepilacji jest skuteczny i niebolesny. Do tego nie podrażnia skóry. Podczas całego procesu pacjent odczuwa jedynie przyjemne ciepło, a po nim może zauważyć lekkie zaczerwienienie skóry. Skóra szybko się regeneruje, dlatego dzień po zabiegu można spokojnie skorzystać np. z basenu.  W trakcie całej serii fotodepilacji trzeba pamiętać o regularnym nawilżaniu skóry.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Autor: Paulina Ermel

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów