Epilacja - czym różni się od depilacji i dlaczego warto z niej skorzystać?

Martyna Wojciechowska 09.04.2018 AKTUALIZACJA: 20.01.2020
Epilacja
Fotografia: Shutterstock

Niektórzy słów epilacja i depilacja używają zamiennie, ale to błąd. Epilacja to zabieg, którego w przeciwieństwie do depilacji nie stosujemy w domu. Metoda ta polega na trwałym usunięciu owłosienia z wybranych części ciała w salonie kosmetycznym. Poznaj szczegóły!

Epilacja to metoda usunięcia włosa wraz z cebulkami, dzięki której włoski na ciele nie odrastają i możemy cieszyć się gładką skórą przez cały rok. Epilację stosuje się szczególnie w sezonie wiosenno-letnim, kiedy najczęściej eksponujemy ciało. Jest ona doskonałą alternatywą dla depilacji stosowanej w salonach kosmetycznych lub w domu.

Jedyną skuteczną metodą stosowaną epilacji jest elektroepilacja. Możemy wyróżnić 3 rodzaje epilacji: elektrolizę, termolizę i blend. W przypadku elektrolizy do usunięcia włosa używa się prądu stałego. Usunięcie mieszka włosa trwa około 30 sekund. Do termolizy używa się prądu zmiennego, który niszczy włos dosłownie w kilka sekund. Zaś Blend polega na połączeniu metod elektrolizy i termolizy. Mówi się, że blend to technika, która daje najlepsze rezultaty. Pamiętaj, że nie wszystkich włosów pozbędziesz się po pierwszej wizycie. Laser usuwa bowiem tylko te, które znajdują się w fazie intensywnego wzrostu.

Sprawdź też, na czym polega depilacja laserowa.

Zobacz także: Retinol to tajemnicza witamina młodości przywracająca skórze blask

Epilacja a depilacja - różnice

Epilacja wykonywana jest laserem, tak jak depilacja laserowa. Jednak między nimi możemy wyróżnić sporo znaczących różnic. Przede wszystkim epilacja trwa o wiele dłużej niż depilacja wykonywana za pomocą lasera. Dzieje się tak dlatego, że podczas epilacji należy usuwać laserem każdy włosek osobno. Dodajmy, ze aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt jeden zabieg nie wystarczy. Rezultaty zobaczysz dopiero po kilku wizytach. Niestety epilacja nie należy do przyjemnych zabiegów.

Usuwanie owłosienia tym sposobem jest bolesne i może podrażniać skórę. Nie zapominajmy jednak, że jest bardziej praktyczna, bo usuwa włosy na zawsze. Dla porównania depilacja woskiem daje efekty maksymalnie do 5 tygodni. Promienie, które emituje laser, działają nie tylko na powierzchni skóry, ale i w obrębie mieszka włosowego, usuwając tym cały włos wraz z cebulkami.

Aby przygotować się do epilacji, powinnaś przestrzegać kilku podstawowych zasad, o których trzeba pamiętać także w przypadku depilacji. Miesiąc przed zabiegiem w salonie kosmetycznym zabronione jest depilowanie się. Kilka dni przed wizytą poleca się stosowanie kremów i balsamów nawilżających w miejscach, z których chcemy usunąć owłosienie. W dniu epilacji nie powinnaś używać żadnych kosmetyków do ciała. Poandto przed zabiegiem skóra powinna być dokładnie umyta.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Autor: Martyna Wojciechowska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów