Domowa maseczka rozjaśniająca - poznaj 4 niezawodne przepisy

Maseczka
Fotografia: Shutterstock

Domowa maseczka rozjaśniająca może być tak samo skuteczna lub nawet działać lepiej niż niejeden profesjonalny zabieg na twarz. Do wyboru mamy kilka maseczek, które dają natychmiastowe rezultaty i są łatwe w przygotowaniu. Jeśli zalezy ci na rozjaśnieniu twarzy i usunięciu piegów, sprawdzą się doskonale!

Domowa maseczka rozjaśniająca to pielęgnacyjny hit stosowany od lat. Do wykonania maseczki mogą nam posłużyć naturalne składniki, takie jak porzeczka, rzeżucha, seler, mąka z cytryną oraz rumianek. Przedstawiamy kilka najlepszych przepisów na maseczkę rozjaśniającą. Możesz je stosować niezależnie od rodzaju cery.

Sprawdź też, jak działa maseczka z węgla oraz poznaj właściwości węgla aktywnego.

Domowa maseczka rozjaśniająca - przepisy

Domowa maseczka rozjaśniająca z porzeczek to jeden z najpopularniejszych domowych zabiegów na rozjaśnienie cery. Do jej przygotowania potrzebować będziesz 150 g niedojrzałych porzeczek i łyżkę rozgrzanego miodu.

Na początku wymieszaj ze sobą oba składniki i gotową papkę nanieś na miejsca, które chcesz rozjaśnić. Potem odczekaj 30 minut i zmyj maseczkę ciepłą wodą. Na koniec oklep cerę rozcieńczonym sokiem z cytryny. Skóra od razu powinna być wyraźnie rozjaśniona.

Kolejnym hitem pielęgnacyjnym jest maseczka rozjaśniająca z selera. Zmieszaj ze sobą 2 łyżki drobno startego selera oraz łyżkę serka homogenizowanego. Potem nanieś maseczkę na twarz i odczekaj 20-30 minut i zmyj chłodną wodą.

Doskonałe działanie zapewnia też maseczka rozjaśniająca z rzeżuchy. Wystarczy, że wyciśniesz sok z rzeżuchy i zmieszasz go z miodem (w proporcjach 3:1). Następnie powstałą masę nanieś na miejsca, które chcesz rozjaśnić i odczekaj 30 minut. Później zmyj twarz wodą mineralną. Tego zabiegu nie polecamy osobom, które mają cerę naczynkową.

Równie popularna jest domowa maseczka rozjaśniająca z łyżką z soku z cytryny,  łyżką maślanki i z 3 łyżkami mąki ziemniaczanej. Po zmieszaniu tych składników nanieś powstałą masę na skórę twarzy, a następnie poczekaj 20-30 minut. Na koniec zmyj maseczkę chłodną wodą.

Poznaj też inne domowe maseczki na twarz.

Jak dbasz o swoją cerę? Nawet nie wiesz, że możesz popełniać takie błędy! Zobacz, jakie z nich kobiety popełniają najczęściej.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów