Depilacja miejsc intymnych - poznaj najskuteczniejsze sposoby

Martyna Wojciechowska
Depilacja
Fotografia: Shutterstock

Skuteczna depilacja miejsc intymnych to taka, która nie zostawia podrażnień na skórze i zapewnia gładką skórę. Kobiety próbują wybrać najlepszy sposób na usunięcie zbędnego owłosienia, stąd tak ogromne zainteresowaniem tym tematem. Poznajcie najczęściej stosowane metody w depilacji.

Do tej pory depilacja miejsc intymnych kojarzyła ci się jako przykry obowiązek? Wcale nie musi tak być. Jeśli zastosujesz się do kilku prostych wskazówek, natychmiast poczujesz ulgę. Poznaj wszystkie sposoby na usunięcie owłosienia z ciała i dowiedz się, jak uniknąć nieprzyjemnego pieczenia, swędzenia i zaczerwienień na delikatnej skórze.

Zobacz także: Wystarczą 3 minuty dziennie, aby wyszczuplić nogi. Wszystko za sprawą tych krótkich ćwiczeń

Depilacja miejsc intymnych - sposoby

Niektóre z nas decydują się na gładko wygolone wzgórki łonowe, inne stawiają na różnego rodzaju fryzury intymne, a jeszcze inne wybierają totalną naturalność. Pamiętaj, że depilacja miejsc intymnych może być wykonywana na kilka sposobów bez znaczenia, jaką fryzurę wybierzesz. Wśród najczęściej wybieranych propozycji są: depilacja pastą cukrową, depilacja woskiemdepilacja laserowa oraz epilacja. Można wypróbować także krem do depilacji. Dodajmy, że jest jeszcze jedna metoda usuwania włosów - golenie miejsc intymnych za pomocą jednorazowej maszynki. Poznaj szczegółowo każdą z propozycji i wybierz tę, która będzie dla ciebie najlepsza.

Depilacja pastą cukrową

Depilacja miejsc intymnych pastą cukrową jest oferowana praktycznie w każdym salonie kosmetycznym. Od wieków stosowały ją Arabki, a obecnie cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Polega na usunięciu owłosienia za pomocą plastrów i specjalnej pasty. Kosmetyczka nakłada ją na okolice wzgórka łonowego, przykleja w to miejsce plaster i następnie energicznym ruchem usuwa. Jest to znacznie delikatniejsza metoda niż depilacja woskiem. Ta druga jest równie często stosowana, ale znacznie bardziej bolesna.

Depilacja woskiem

Do depilacji woskiem też używa się plastra. Przebieg tego zabiegu wygląda podobnie jak depilacja pastą cukrową z tym, że zamiast pasty stosuje się rozgrzany wosk. Zaraz po nałożeniu wosku na okolice miejsc intymnych kosmetyczka przykleja pasek z materiału i po chwili odkleja go szybkim, zdecydowanym ruchem. Zaletą tej metody jest skuteczność i natychmiastowy efekt. Włoski wyrywane są wraz z cebulkami, dzięki czemu rezultat jest znacznie trwalszy niż np. golenie miejsc intymnych za pomocą maszynki. Tego typu depilacja bikini jest bolesna, ale skuteczna.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to najdroższy sposób na usunięcie owłosienia, za to daje najlepsze rezultaty. Każda wizyta to koszt od 300 do 600 zł - w zależności od wielkości depilowanej powierzchni ciała. Depilacja miejsc intymnych tym sposobem polega na usuwaniu włosów za pomocą lasera. Ze względu na to, że każdy włos usuwany jest osobno, każda wizyta u kosmetyczki trwa dłużej niż w przypadku depilacji woskiem czy pastą cukrową. Aby zobaczyć efekty, trzeba wybrać się na 6-8 wizyt w salonie kosmetycznym.

Epilacja

Do tego zabiegu potrzebny jest laser diodowy - nowoczesne urządzenie, które zapewni ci usunięcie włosów na zawsze. Na efekt musisz jednak trochę poczekać. Dopiero po kilku wizytach u kosmetyczki masz szansę zobaczyć, jak działa epilacja. To najnowsza metoda niestety nie jest jeszcze dostępna w każdym salonie piękności. Nie należy też do najtańszych. Koszt jednej wizyty wynosi kilkaset złotych. Epilacja to nic innego jak trwała depilacja.

Golenie miejsc intymnych

Ten sposób jest najtańszy i najczęściej stosowany. Ten zabieg możesz przeprowadzić pod prysznicem. Polecamy wybrać maszynkę z trzema ostrzami, która jest bardziej precyzyjna niż ta z dwoma ostrzami. Wystarczy, że kupisz jednorazową maszynkę i piankę do golenia. Zanim przejdziesz do golenia, nanieś na okolice wzgórka łonowego piankę, a następnie użyj maszynki. Włosy usuwaj zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Pamiętaj, aby regularnie wymieniać ostrza.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Autor: Martyna Wojciechowska

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów