Na czym polega depilacja brazylijska? Kobiety coraz częściej się na nią decydują

Paulina Ermel 05.04.2018
Kobieta w bieliźnie
Fotografia: Fotolia

To skuteczna metoda usunięcia włosów z bikini i jego okolic. Niestety bardzo bolesna.

Depilacja brazylijska to jedna z najpopularniejszych metod depilacji bikini. Polega na prawie całkowitym usunięciu owłosienia z bikini i jego okolic – z wyjątkiem cienkiego paseczka na wzgórku łonowym.

Zobacz także: Pielęgnacja na wakacjach, czyli jak po urlopie wyglądać jeszcze lepiej

Jest dość bolesna, ale kobiety chętnie się na nią decydują. Choć najczęściej wykonuje się ją w salonie kosmetycznym przy użyciu wosku, niektóre kobiety decydują się, aby zrobić ją samodzielnie w domu.

Sprawdź też, na czym polega depilacja laserowa.

Jak się robi depilację brazylijską

Dzisiaj depilację brazylijską wykonuje się za pomocą wosku albo pasty cukrowej. Czym się różni depilacji przy użyciu jednego od tej drugiej? Wosk przylepia się do włosków, ale i do skóry. Dlatego podczas odrywania plastra podrażnia ją. Z kolei pasta cukrowa przykleja się wyłącznie do włosków, a do tego wnika głębiej do mieszków włosowych. Dlatego jest mniej bolesna i nie podrażnia skóry. Jest jedno "ale" – depilacja pastą cukrową jest dwa razy droższa niż ta z użyciem wosku.

Nazwa zabiegu wzięła się od tego, że w 1987 roku pochodzące z Brazylii siostry postanowiły założyć w Nowym Jorku salon J. Sisters International Salon. I tam zrobiono pierwszy raz depilację brazylijską.

Jak wygląda depilacja brazylijska woskiem

Kosmetyczka nakłada rozgrzany do 37 stopni wosk na skórę w kierunku, w którym rosną włosy. Przykrywa go plastrem, zostawia na kilka minut, a po tym czasie odrywa ruchem przeciwnym do porostu włosów.

Włosy odrastają wolniej, są bardziej miękkie i cieńsze. Efekt utrzymuje się nawet do 4 tygodni. Należy jednak pamiętać o możliwych negatywnych skutkach ubocznych takich jak: podrażniona skóra, ból podczas zabiegu czy ryzyko wrastania włosków w skórę. Taka depilacja kosztuje od 80 do 130 zł, a jej wykonanie trwa ok. 30 minut.

Depilacja brazylijska pastą cukrową

Podczas depilacji pastą cukrową niepotrzebny jest plaster – pasta zasycha na skórze, a po kilku minutach sama powinna od niej odejść. Ten rodzaj depilacji polecany jest osobom o skórze wrażliwej i alergicznej. Pasta cukrowa to mikstura składająca się z samych naturalnych składników dlatego jest wskazana dla osób z uczuleniami.

Zalety depilacji brazylijskiej

  • trwałe efekty – skóra gładka nawet do 2 miesięcy
  • włosy, które odrastają są cieńsze i bardziej miękkie

Wady depilacji brazylijskiej

  • aby ją przeprowadzić włosy muszą mieć min. 0,5 cm
  • jest to bardzo bolesna metoda depilacji
  • trzeba uważać na ewentualne infekcje

Depilacja brazylijska – przeciwwskazania

  • skłonności do alergii
  • problemy z naczynkami
  • choroby skóry

Trwała depilacja brazylijska

Kobiety, które obawiają się depilacji brazylijskiej za pomocą wosku bądź pasty cukrowej, mogą pozbyć się owłosienia przy pomocy lasera lub urządzenia IPL (wiązka światła uszkadza mieszki włosowe). Zabieg taki jednak trzeba powtarzać i jest znacznie droższy niż depilowanie okolic bikini woskiem czy pastą cukrową.

Depilacja brazylijska w domu

Owłosienia z bikini i jego okolic można pozbyć się także samodzielnie w domu. Jednak dostęp do niektórych miejsc jest utrudniony, a skórę w nich łatwo podrażnić i doprowadzić do zakażenia. Warto zrezygnować z maszynki do golenia na rzecz kremu do depilacji, który jest dla skóry bardziej łaskawy.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Autor: Paulina Ermel

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów