Czy można malować sztuczne rzęsy?

Martyna Wojciechowska 25.04.2019 AKTUALIZACJA: 21.01.2020
Sztuczne rzęsy
Fotografia: Shutterstock

Zastanawiasz się, czy można malować sztuczne rzęsy? Jeżeli jesteś tuż po wizycie u kosmetyczki, powinnaś wiedzieć, w jaki sposób je pielęgnować, aby wyglądały perfekcyjnie. Wiele z nas zastanawia się, czy można jeszcze bardziej podkreślić spojrzenie za pomocą tuszu nakładanego na sztuczne rzęsy. Z naszego artykułu dowiesz się, jak takie praktyki wpływają na stan sztucznych rzęs.

Czy można malować sztuczne rzęsy? To pytanie pojawia się na wielu kobiecych forach internetowych. Wiele z nas nie wie, jak należy pielęgnować i czego unikać, aby sztuczne rzęsy się nie zniszczyły i idealnie podkreślały nasze oczy. Jeżeli i wy należycie do tej grupy, przeczytajcie nasz artykuł.

Czy sztuczne rzęsy można malować?

Przedłużanie rzęs jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Dzięki tej metodzie nasze rzęsy będą nie tylko dłuższe, ale i znacznie gęstsze.

Zastanawiasz się, czy można malować sztuczne rzęsy? Okazuje się, że nie, ponieważ spowoduje to namnożenie się bakterii, których praktycznie nie będziesz mieć możliwości usunąć. Może doprowadzić to do podrażnienia lub nawet do powstania zakażenia.

Jeśli masz sztuczne rzęsy, pamiętaj aby ich nie tuszować, nie stosować eyelinera, gdyż nie ma możliwości usunięcia ich ze sztucznych rzęs.

Poniżej pokazujemy, co może się stać, jeśli będziecie malować tuszem sztuczne rzęsy:

Nie tuszuje się sztucznych rzęs, nie używa się eyelinera, bo jest to praktycznie awykonalne, aby go usunąć. Niestety ale 1 na 100 przychodzi z rozwijającym się pasożytem - napisała Paulina Bożęcka Make Up.

Sprawdź też: jak myć sztuczne rzęsy oraz jak zdjąć sztuczne rzęsy.

Pielęgnacja cery nie należy do najłatwiejszych. Jak odpowiednio o nią zadbać? Przede wszystkim eliminując najbardziej powszechne błędy w jej pielęgnacji.  

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów