Cosmelan - skuteczny sposób na wygładzenie skóry i walkę z przebarwieniami

Cosmelan
Fotografia: Shutterstock

Cosmelan to zabieg, dzięki któremu odmłodzisz twarz, wygładzisz skórę i pozbędziesz się przebarwień. Preparat ten zawiera w sobie czynniki, które skutecznie rozjaśniają skórę, eliminując przebarwienia. Zanim zdecydujesz się na kurację Cosmelan, dowiedz się, na czym polega i jakie daje ona efekty.

Cosmelan jest bezinwazyjną kuracją wybielającą, która w pełni usuwa plamy z twarzy i ciała. Ma bardzo intensywne działanie, jednak jest bezpieczny i nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi. Terapia ta powinna być dostosowana do potrzeb pacjenta. Zasady stosowania go zależą od fototypu skóry.

Cosmelan - wskazania

Cosmelan zawiera substancje hamujące tyrozynazę, która jest najważniejszym enzymem w procesie formacji melaniny. Niektóre substancje znajdujące się w jego składzie blokują ten enzym albo nawet odwracają przemiany metaboliczne. Cosmelan działa na:

  • przebarwienia,
  • ostuda (przebarwienia hormonalne),
  • na piegi,
  • na rozszerzone pory,
  • plamy starcze,
  • plamy posłoneczne

Zabieg ten można stosować na twarz, dekolt, ręce, ramiona.

Cosmelan - przebieg kuracji

Cosmelan jest kuracją składającą się z 2 etapów. Pierwszy z nich przeprowadza się w gabinecie specjalisty, a drugi w warunkach domowych.

I etap: Na początku specjalista odtłuszcza skórę roztworem odtłuszczającym i nakłada na nią maskę w kremie cosmelan 1.

II etap: pacjent zmywa wodą nałożona przez specjalistę maskę po kilku godzinach od jej nałożenia. Następnie nakłada krem cosmelan 2 przez miesiąc tak często, jak będzie wymagał tego lekarz. Pamiętaj, że jest to zależne od fototypu skóry.

Przez pierwsze dni skóra może być zaczerwieniona i podrażniona, jednak wszelkie niedogodności powinny minąć. Później naskórek pod wpływem kremu zostaje złuszczony. Aby skóra szybciej się goiła tym czasie warto stosować kremy regenerujące.

Warto też używać preparaty o działaniu nawilżającym i natłuszczającym. Nie zapominaj też o stosowaniu kremów z filtrem, który zabezpieczy skórę przed szkodliwymi promieniami UV.

Cosmelan - rezultaty stosowania kuracji

Cosmelan zawiera kwas kojowy, kwas fitowy, arbutynę, palmitynian retinolu i kwas askorbowy. Kuracja daje szybkie efekty:

  • usuwa przebarwienia,
  • ogranicza przetłuszczanie się skóry,
  • wygładza skórę.

Piewrwsze rezultaty widoczne są między 8 a 10 dniem od rozpoczęcia kuracji. Zaś pełen efekt wyraźnie rozjaśnionej skóry zauważysz 30 dnia po zabiegu. Cena zabiegu wynosi pod 1500 do 2000 zł.

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów