01.06.2018 11:06

Użyła chusteczek do demakijażu, które oszpeciły jej skórę. Pokazała zdjęcia

Chusteczki do demakijażu popularnej firmy wywołały silną reakcję alergiczną, która zajęła sporą powierzchnię skóry. 

Jaimie Potts

Fotografia: Facebook/jaimie.potts.9

Kupując nowe kosmetyki, przed nałożeniem ich na twarz, warto zawsze sprawdzić, czy przypadkiem nie mamy uczulenia na któryś ze składników. Dotyczy to tak samo podkładów czy mascar, jak i chusteczek do demakijażu. 

Zobacz także: Aniołki Victoria's Secret się z nim nie rozstają. Kosmetyk z naszego dzieciństwa

Dotkliwie przekonała się o tym Allysa, której historię opisała na Facebooku koleżanka Jaimie Potts. Allysa już od ponad miesiąca używała chusteczek do demakijażu marki Neutrogena. Jednak po otwarciu nowej paczki i zmyciu makijażu stało się coś bardzo niebezpiecznego. Dziewczyna doznała silnej reakcji alergicznej i na jej twarzy i szyi pojawiły się czerwone bąble i plamy, które zajęły sporą część skóry. 

"

Nie używajcie tych chusteczek do demakijażu! Allysa używała ich przez miesiąc, ale wczoraj otworzyła nową paczkę i stało się to. Weszłyśmy na stronę Neutrogeny i znalazłyśmy dużo podobnych opinii. Dzielę się tym, aby nie przydarzyło się to nikomu innemu - napisała.  "

Marka nie wydała oficjalnego oświadczenia, jednak producenci poprosili o kontakt na specjalny numer wszystkie osoby, które doznały reakcji alergicznej. Dzięki temu specjaliści mają dowiedzieć się, który składnik wywołuje takie powikłania. 

Zobacz także: Cytrynowy make-up. To gorący trend, który pokochały gwiazdy

chuste

Fotografia: facebook/jaimie.potts.9

Czy używałaś kiedyś chusteczek do demakijażu?

Autor: Anna Respondek