19.02.2018 13:38

Chirurg zdradza, jakie kobiety najczęściej powiększają sobie biust. Mówi też, kiedy odmawia operacji

Chirurg plastyczny w "Dzień Dobry TVN" zdradził, jakie pacjentki najczęściej do niego przychodzą. Dlaczego kobiety decydują się na operację powiększenia piersi? 

Czy powiększanie piersi jest bezpieczne?

Fotografia: Dzień Dobry TVN/X-News

Doktor Artur Bocian, chirurg ogólny i onkologiczny, w studiu "Dzień Dobry TVN" opowiadał Annie Kalczyńskiej i Andrzejowi Sołtysikowi o tym, jak wygląda operacja powiększenia piersi z czego należy sobie zdawać sprawę zanim zdecyduje się na zabieg. 

"

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że to jest normalny zabieg operacyjny w pełnym znieczuleniu, a nie zabieg kosmetyczny. Jak każdy zabieg chirurgiczny może mieć swoje powikłania - zaznaczył.  "

Zobacz także"Polska barbie" kłóci się z chirurgiem na wizji. Do akcji wkracza chłopak Anelli

Chirurg dodał jednak, że obecnie komplikacje zdarzają się rzadziej, co wynika też z faktu, że implanty są wykonywanie nie z silikonu, a z żelu kohezyjnego, przy którym nie ma ryzyka "wypłynięcia" implantu. Przy pytaniu o to, jakie są największe przeciwskazania wykonania zabiegu chirurg stwierdził, że tak naprawdę najważniejsza jest rozwaga pacjentki, która powinna dobrze przemyśleć taka decyzję. Ekspert zdradził, że taki namysł statycznie trwa nawet w okolicach pięciu lat. Z tego powodu zwracają się do niego dorosłe pacjentki. 

"

Najczęściej na zabieg powiększenia piersi decydują się pacjentki w wieku 30-40 lat. Tylko 3% zabiegów to pacjentki w wieku 18-20 lat. Często jest to powodowane kompleksami - stwierdził.  "

W jakich przypadkach chirurgowi zdarza się odmawiać wykonania zabiegu? Przekonacie się z materiału poniżej:

Czy zdecydowałabyś się kiedykolwiek na zabieg powiększenia piersi?