8 nawyków, które niszczą ludzką skórę. Lepiej się od nich odzwyczaić

Katarzyna Leszczyńska 17.10.2017
8 złych nawyków, które niekorzystnie wpływają na skórę
Fotografia: pexels.com

Ich wyeliminowanie będzie zbawienne dla skóry i zdrowia.

Każdy się starzeje. Wiadomo, że wiek oraz wpływy środowiska przyczyniają się do pogorszenia jakości ludzkiej skóry. Są jednak kwestie, którym można zaradzić. Okazuje się, że każdego dnia popełniamy błędy, które pogarszają stan naszej skóry, a które bardzo łatwo wyeliminować. Portal Zdrowie.gazeta.pl przygotował listę tych najpopularniejszych.

Mrużenie oczu

Częste mrużenie oczu może być spowodowane np. wadą wzroku. Wówczas najlepiej udać się do okulisty. Oczy mrużyć możemy jednak również w lecie, gdy nie weźmiemy okularów przeciwsłonecznych. W okresie wakacyjnym przede wszystkim trzeba na to uważać. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie okulary i pamiętać o nich podczas wychodzenia z domu. Zawsze warto zadbać o wyeliminowanie mrużenia w tych przypadkach. Dzięki temu nie będą nam się tworzyły zmarszczki. Bo mrużenia oczu ze śmiechu lepiej się nie pozbywać.

Długie i gorące prysznice

Jest to forma relaksu, z której wielu ludzi z chęcią korzysta. Długi, ciepły prysznic po pracy, zwłaszcza w chłodne dni, wydaje nam się zbawienny, ponieważ rozluźnia wszystkie mięśnie. Nie jest jednak dobry dla naszej skóry. Zbyt długie i częste moczenie jej osłabia naturalną warstwę ochronną skóry. Wbrew pozorom może też ją bardzo wysuszyć. Przede wszystkim gorąca woda, która jest też niebezpieczna dla osób z tzw. „pajączkami”, ponieważ rozszerza naczynia krwionośne.

Długie rozmowy przez telefon

A to niespodzianka. Co ma telefon do pogorszenia jakości naszej skóry? Na urządzeniu znajduje się zazwyczaj bardzo dużo bakterii. A my przykładamy ekran do naszej twarzy. Właśnie to może przyczynić się do powstawania zanieczyszczeń na ludzkiej skórze, np. krost na twarzy.

Niektóre nawyki mogą źle wpływać na skórę
Fotografia: pexels.com

Picie zbyt dużej ilości kawy

Kawa przyspiesza metabolizm i usuwa toksyny z organizmu, jednak oprócz peelingu za bardzo nam się nie przyda. Wiadomo, że wszystko w nadmiarze szkodzi, tak jest i w tym przypadku. Za duża ilość kawy sprawi, że nasza skóra będzie wysuszona, a efektem tego jest szybsze powstawanie zmarszczek.

Picie zbyt dużej ilości alkoholu

Tutaj również mamy do czynienia z zasadą, co za dużo to nie zdrowo. Przesada z alkoholem może mieć opłakane skutki dla całego naszego organizmu, W przypadku skóry oczywiście wysusza ją i dostarcza zmarszczek, ale również rozszerza naczynka, co również przyczynia się do tworzenia „pajączków”.

Spanie w brudnej pościeli

Podczas snu ludzie ciało wydziela m.in. pot i łój. Przyczynia się do to rozwoju roztoczy, których odchody są niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia oraz skóry. Dlatego warto jak najczęściej wymieniać pościel, co sprawi, że będziemy nie tylko lepiej wyglądać, ale również lepiej się czuć.

Spanie w makijażu

Kobiety doskonale znają ten ból, kiedy nie chce się zmywać makijażu, ponieważ jest się za bardzo zmęczonym. Warto się jednak przemóc. Okazuje się, że spanie w makijażu może źle wpłynąć na naszą skórę. Pozostawiony podkład zamyka pory, szminka wysusza usta, które potem pękają, a tusz i cienie mogą doprowadzić do zapalenia spojówek.

Wyciskanie pryszczy

Samodzielne wyciskanie pryszczy nie jest mądre. Na rękach są bakterie, które przy tej czynności przenosimy do organizmu. Nieumiejętne wyciskanie może się również skończyć pozostawieniem blizn. Czasami też zdarza się, że w miejsce jednej małej krostki powstaje kolejna, o wiele większa.

Żeby zatem zadbać o swoją cerę, warto wyzbyć się tych przyzwyczajeń. Jak się okazuje, dzięki temu nasza skóra będzie piękna i młoda. Oczywiście zależy na tym przede wszystkim kobietom, ale również mężczyźni powinni zwrócić na to uwagę ze względu na zdrowie.

Złe nawyki mają niekorzystny wpływ na skórę
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów
Attribute Type Value
0 string '/Uroda-i-Moda/Shopping/Ksiezna-Meghan-w-sukience-z-sieciowki-13475'
1 string '/Uroda-i-Moda/Paznokcie/Paznokcie-tytanowe-wlasciwosci-cena-jak-je-zrobic-7911'
2 string '/Uroda-i-Moda/Paznokcie/Paznokcie-na-sylwestra-trendy-2018-2019-12039'
3 string '/Uroda-i-Moda/Shopping/Anna-Lewandowska-w-kurtce-z-sieciowki-za-199-zl-13309'
4 string '/Uroda-i-Moda/Pielegnacja/Lifting-rzes-na-czym-polega-efekty-cena-9540'
5 string '/Uroda-i-Moda/Pielegnacja/Kolagen-do-picia-opinie-skutki-uboczne-zastosowanie-7814'
6 string '/Uroda-i-Moda/Fryzury/Sprawdzone-sposoby-na-geste-wlosy-8421'