12 sprawdzonych sposobów na pozbycie się wągrów

Paulina Szestowicka 27.04.2020
Wągry jak usunąć
Fotografia: East News

Trudno z nimi wygrać, ale na szczęście jest to możliwe. 

Wągry to problemy skórne, które mogą dotknąć każdy rodzaj cery. Ich podłożem może być zarówno genetyka, błędy pielęgnacyjne jak i nieodpowiednia dieta. Na szczęście są sposoby, by poradzić sobie z tymi nieestetycznymi zmianami.

Czym są wągry i co je wywołuje?

Wągry, nazywane również zaskórnikami, to rozszerzone i zanieczyszczone pory skóry. Pojawiają się, gdy gruczoły łojowe wydzielają więcej sebum, a my zbyt rzadko oczyszczamy cerę. Występują w dwóch postaciach - czarnej (zaskórniki otwarte) i białej (zamknięte). Każda z tych form jest tak samo groźna dla skóry, ponieważ długie zaleganie zaskórników wywołuje zmiany ropne.

Poza genetyczną tendencją do nadmiernego wydzielania sebum, na obecność zaskórników wpływ ma również dieta. Jeżeli więc nie chcemy mieć problemu z cerą, musimy wystrzegać się napojów gazowanych, czekolady, pikantnych przypraw, dużej ilości soli i alkoholu. Kiedy już się pojawią, ich pozbycie się będzie karkołomnym zadaniem. NA szczęście podchodząc do problemu na kilka sposobów, łącząc odpowiednią pielęgnację z żywieniem, odniesiemy sukces.

12 sposobów na usunięcie wągrów 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów