23.05.2016 19:51

11 najskuteczniejszych składników w kosmetykach na cellulit

Kremy i kosmetyki na cellulit. Które z nich naprawdę działają? Jak sprawdzić, czy dany kosmetyk zawiera najskuteczniejsze składniki?

Sposób na cellulit

Fotografia: East News

Wiele osób uważa, że cellulit jest problemem osób otyłych, ponieważ tworzą go złogi tłuszczu zalegające pod skórą. Niestety, ten mankament urody może dotknąć także osoby szczupłe. Wystarczy, że prowadzimy siedzący tryb życia, czyli nie uprawiamy sportu i źle się odżywiamy. O ile zimą wiele z nas bagatelizuje ten problem, o tyle wiosną i latem, skórka pomarańczowa staje się prawdziwą zmorą.

Żeby pozbyć się cellulitu powinniśmy działać na wielu frontach. Wynika to z faktu, że walka ze skórką pomarańczową jest jak wojna ze zbędnymi kilogramami - aby się ich pozbyć, trzeba nie tylko zdrowo się odżywiać, ale również dużo ćwiczyć. Chcąc pożegnać się z cellulitem, do tych dwóch działań musimy dodać specjalistyczne kosmetyki i kremy, które zawierają aktywnie składniki. 

Jak nakładać kosmetyki antycellulitowe?

O ile aplikacja żelu pod prysznic nie sprawia problemu, o tyle możemy zastanawiać się, czy dobrze nakładamy inne produkty mające nam pomóc pokonać skórkę pomarańczową. Po pierwsze, aby faktycznie zadziałały, raz w tygodniu przed aplikacją musimy zrobić peeling całego ciała. Poprawi on ukrwienie skóry i dzięki temu pozbędziemy się warstwy rogowej naskórka. Ciało przygotowane w ten sposób lepiej wchłonie składniki aktywne zawarte w preparatach i tym samym zwiększy ich skuteczność.

Równie ważna jest też sama aplikacja. Chcąc uzyskać najlepsze rezultaty, należy wcierać produkt jednocześnie wykonując masaż ciała. Kosmetyki na cellulit działaja najlepiej, gdy pobudzamy krążenie skóry. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto zaopatrzyć się w bańki chińskie, szorstkie rękawice czy rolki masujące. Musimy też pamiętać, żeby wszystkie kosmetyki nakładać od góry do dołu. Masaż skóry powinniśmy zawsze wykonywać zgodnie z ruchem wskazówek zegara. 

Cellulit

Fotografia: East News

Co powinny zawierać kosmetyki antycellulitowe?

Największą skutecznością cieszą się produkty, które zawierają maksimum składników aktywnych poprawiających krążenie, rozbijających złogi tłuszczu, ujędrniających oraz ułatwiających odpływ limfy. Skąd jednak mamy wiedzieć, że kosmetyk będzie działał? Na początku musimy znaleźć na opakowaniu listę składników, z których powstał. To tak zwane INCI opisane w języku angielskim i łacińskim.

Kolejność pojawiania się substancji na liście mówi nam mniej więcej, jak duża jest ich zawartość w preparacie. Mniej więcej, ponieważ rzadko który producent decyduje się na pokazanie informacji o udziale procentowym danej substancji. Ale na szczęście INCI kieruje się jedną zasadą - im bliżej początku listy, tym większa dawka składnika została użyta do powstania produktu. Czego więc szukać w kosmetykach antycellulitowych i pod jaką nazwą?