12.04.2018 12:14

Nowy manicure podbija sieć. Półhybryda nie niszczy paznokci

Jest łatwa do zrobienia i podbiła już serca wielu kobiet.

Paznokcie półhybrydowe

Fotografia: Shutterstock

Wiele kobiet, zanim zdecydują się na pierwszy manicure hybrydowy, zadaje sobie pytanie – czy na pewno nie zniszczy on paznokci? Trwałe stosowanie tej metody może osłabić płytkę i sprawić, że będzie ona cieńsza i łamliwa.

Zobacz także: Jeśli linie na twojej dłoni układają się w literę "M" to znaczy, że jesteś wyjątkowa

Jest jednak sposób na to, żeby manicure był trwały, a do tego nie nadwyrężał paznokci. Poznajcie półhybrydę.

Manicure półhybrydowy to połączenie tradycyjnego lakieru do paznokci z tym hybrydowym. Jest bardzo prosty do zrobienia. Wystarczy przygotować paznokcie tak jak do standardowej hybrydy – spiłować na pożądany kształt, odsunąć skórki, odtłuścić i zmatowić płytkę. Następnie nakładamy zwykłą odżywkę. Jak wyschnie malujemy ją tradycyjnym lakierem do paznokci. Na sam koniec całość malujemy top coatem używanym w manicure hybrydowy i dopiero tak przygotowane paznokcie utwardzamy paznokcie.

Efekt utrzymuje się tyle samo, co pełna hybryda, ale nie niszczy płytki. Wykonanie takiego manicure jest dużo szybsze, a efekty przechodzą najśmielsze oczekiwania.

Wciąż musimy pamiętać o tym, aby nie trzymać paznokci zbyt długo pod lampą. Emitowane przez nią promienie UV mogą zagrażać naszemu zdrowiu.

Zobacz także: Naklejki wodne na paznokcie - jak ich używać?

Jaką metodą malujesz paznokcie?

Autor: Paulina Ermel