Jak działa lakier winylowy do paznokci? Wszystko, co powinnaś wiedzieć o manicure winylowym

Paulina Ermel 30.01.2019
Lakier winylowy do paznokci
Fotografia: Shuttestock

Lakier winylowy to połączenie lakiery hybrydowego z klasycznym. Jak działa? Jak go nałożyć? Czy jest bezpieczny i dlaczego coraz częściej kobiety po lakier winylowy sięgają?

Lakier winylowy to produkt, który ma zalety zarówno klasycznego, jak i hybrydowego lakieru. Lakier winylowy utrzymuje się na paznokciach nawet tydzień, ale do jego utwardzenia nie trzeba używać lampy UV. Lakier nabiera trwałości dzięki światłu dziennemu. Jakie zalety jeszcze posiada lakier winylowy i kto może go stosować? Zebraliśmy dla was najważniejsze informacje.

Lakier winylowy to propozycja dla osób, które nie chcą poświęcać na robienie manicure zbyt wiele czasu. Co zawiera lakier winylowy i jak go stosować?

Lakier winylowy - jak zrobić manicure winylowy

Lakier winylowy jest bardzo trwały i jednocześnie wygląda bardzo efektownie. Coraz więcej kobiet decyduje się na manicure winylowy zamiast manicure hybrydowego. Wszystko dlatego, że aby nałożyć lakier winylowy nie potrzeba lampy UV. Jak to się dzieje, że bez takiego utwardzania lakier winylowy utrzymuje się na paznokciach nawet do 7 dni? Wszystko za sprawą zawartych w nim polimerom winylowym. To właśnie one utwardzają lakier, ale też zabezpieczają płytkę paznokcia przez szkodliwymi czynnikami.

Lakier winylowy ma także wiele innych zalet. Przede wszystkim nie blaknie, nie kruszy się, a światło naturalne wpływa na jego utwardzenie. W dodatku jego usuwanie jest bardzo proste - nie wymaga żadnego spiłowywania, a jedynie usunięcia za pomocą wacika ze zmywaczem do paznokci.

Jak nałożyć lakier winylowy

Aby nałożyć lakier winylowy musisz postępować zgodnie z instrukcją. Najpierw należy oczyścić płytkę paznokcia. Na tę płytkę nie nakładamy niczego, co odseparowałoby lakier od paznokci, więc lakiery winylowy w mocnych kolorach może nieco tę płytkę odbarwić. Następnie lakier winylowy nakładamy tak jak lakiery klasyczny. Widać prześwitującą płytkę? Wystarczy nałożyć drugą warstwę takiego lakieru. Następnie czekamy do wyschnięcia lakieru i tyle. Jeżeli boimy się, że lakier nam odpryśnie albo się odgniecie, możemy na lakier winylowy nałożyć utwardzacz, który dodatkowo go wzmocni.

Jak zmyć lakier winylowy

Niewątpliwą zaletą lakieru winylowego jest fakt, że jego zdejmowanie nie wymaga spiłowywania lakieru, jak w przypadku lakieru hybrydowego. Lakier winylowy usuwamy za pomocą zwykłego zmywacza do paznokci i przetarcia płytki wacikiem kosmetycznym.

Ile kosztuje lakier winylowy

Lakier winylowy można kupić pojedynczo albo w pakiecie razem z odpowiednim utwardzaczem. Sam koszt lakieru winylowego jest nieduży - kosztuje on ok. 15 zł. Natomiast zestaw z utwardzaczem to już wydatek rzędu 100 zł. Wciąż jednak oszczędzamy pieniądze, które musielibyśmy wydać na zestaw do manicure hybrydowego - koszt lakieru, przyrządów do polerowania i samej lampy jest dużo wyższy, a efekt po malowaniu niemal ten sam.

Lakiery winylowe produkowane są m.in. przez takie marki jak CND Vinylux, Revers czy Celia. Są one łatwo dostępne w drogeriach. Warto więc zastanowić się nad tym, czy ich nie wypróbować.

Czy nakładanie lakieru winylowego jest bezpiecznie

Aby nałożyć lakier winylowy nie potrzebujesz żadnej warstwy bazowej ani utwardzacza w postaci lampy UV. Dzięki temu nie narażasz płytki paznokcia na szkodliwe promieniowanie. Dodatkowo lakier winylowy utrzymuje się na paznokciach długo, co sprawia, że ograniczamy częstotliwość ich malowania. Lakier winylowy zabezpiecza też nasze paznokcie przed szkodliwym wpływem czynnikiem zewnętrznych. Lakier winylowy działa niemal identycznie jak lakier klasyczny - nie ma więc przeciwwskazań do jego stosowania. Jego podstawową zaletą jest z kolei fakt, że lakier ten utrzymuje się na paznokciach od 7 do nawet 14 dni! To znacznie dłużej niż w przypadku lakieru klasycznego.

Zagłosuj

Jaką metodą malujesz paznokcie?

Liczba głosów:

Ponadczasowy i najmodniejszy manicure! Poznaj 9 sposobów malowania paznokci, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Wypróbuj na sobie już teraz!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów
Attribute Type Value
0 string '/Uroda-i-Moda/Shopping/Ksiezna-Meghan-w-sukience-z-sieciowki-13475'
1 string '/Uroda-i-Moda/Paznokcie/Paznokcie-tytanowe-wlasciwosci-cena-jak-je-zrobic-7911'
2 string '/Uroda-i-Moda/Paznokcie/Paznokcie-na-sylwestra-trendy-2018-2019-12039'
3 string '/Uroda-i-Moda/Shopping/Anna-Lewandowska-w-kurtce-z-sieciowki-za-199-zl-13309'
4 string '/Uroda-i-Moda/Pielegnacja/Lifting-rzes-na-czym-polega-efekty-cena-9540'
5 string '/Uroda-i-Moda/Pielegnacja/Kolagen-do-picia-opinie-skutki-uboczne-zastosowanie-7814'
6 string '/Uroda-i-Moda/Fryzury/Sprawdzone-sposoby-na-geste-wlosy-8421'