08.06.2016 13:28

Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o kolorach gąbeczek Beautyblender

Czym różnią się od siebie poszczególne wersje jajeczek?

Beauty Blender

Fotografia: www.instagram.com/beautyblender

Beautyblender to akcesorium makijażowe do nakładania przede wszystkim podkładów. Stworzyła je amerykańska makijażystka Rea Ann Silva, pracująca z największymi gwiazdami Hollywood.
Tak zwane jajka do podkładu od kilku lat robią karierę w polskim przemyśle kosmetycznym. Wszystko zaczęło się około 2012 roku, gdy w naszym kraju pojawił się protoplasta tych akcesoriów, czyli oryginalny amerykański Beautyblender. Od razu skradł serca wielu amatorek makijażu. Stosują go nie tylko wizażyści czy gwiazdy, ale wszystkie dziewczyny, które chcą szybko i bez problemu nakładać kosmetyki. 

Jak działa Beautyblender?

Akcesorium wykonane jest ze specjalnego tworzywa, które można porównać do silikonu. W rzeczywistości to niesamowicie lekka i miękka pianka w kształcie elipsy z milionami rowków, które nie pochłaniają produktu, a idealnie nanoszą go na skórę bez smug. Dzięki temu kosmetyk wtapia się w cerę bez efektu maski, nie do powtórzenia za pomocą pędzla czy dłoni. W ten sposób nie tylko łatwiej i szybciej naniesiemy korektor czy podkład, ale też zużyjemy jego minimalną ilość. Już jedna warstwa wystarczy, by pokryć wszystkie niedoskonałości. 

Żeby stworzyć nieskazitelny makijaż bez smug i z efektem drugiej skóry, Beautyblender powinien być stosowany na mokro. Można go zanurzyć w szklance z wodą i odciskać kilkakrotnie, by maksymalnie powiększył swoją objętość. Następnie wyciągamy gąbeczkę ze szklanki i znowu odciskamy z nadmiaru wilgoci. To samo można zrobić pod bieżącą wodą. Następnie, na zewnętrzną część dłoni nabieramy nieco podkładu i maczamy w nim podstawę naszego jajeczka. Potem ruchami stemplującymi rozprowadzamy produkt po twarzy.

Kolory gąbek Beautyblender

Fotografia: www.instagram.com/beautyblender

Chcąc dotrzeć do trudnodostępnych miejsc, używamy wierzchołka gąbeczki. Dla uzyskania mocniejszego efektu i dokładnego wtłoczenia produktu, po każdym ruchu stemplującym dociskamy środkową część Beautyblendera do twarzy. Używając jajeczka do pudru sypkiego, postępujemy bardzo podobnie. Maczamy podstawę gąbeczki w produkcie, następnie delikatnie stemplujemy nią miejsca, na których ma zaleźć się puder. Ten trik daje efekt mocniejszego krycia niż przy omiataniu twarzy za pomocą pędzla. 

Który kolor Beautyblendera wybrać?

W tej chwili na polskim rynku dostępnych jest 11 wersji. Pierwszy na rynku pojawił się różowy i właśnie ten odcień jest najbardziej popularny. Nazywany jest często Original Beautyblender i przyjęło się, że jest dedykowany do produktów o różnych strukturach - od płynnych podkładów, przez korektory, rozświetlacze, róże, sypkie podkłady mineralne, a nawet pudry. Z łatwością nałożymy nim fluid, rozetrzemy produkty do konturowania twarzy, wklepiemy rozświetlacz, a także wykończymy makijaż sypkim produktem.