29.06.2016 15:40

Tymi sposobami można wymodelować sylwetkę bez ćwiczeń i diety

Jeżeli odpowiednim konturowaniem optycznie poprawiamy rysy twarzy, możemy podobnie postąpić z naszym ciałem. 

Makijaż ciała wyszczuplający

Fotografia: East News

Body make-up to nic innego jak triki makijażowe przy użyciu płynnych bądź pudrowych kosmetyków. Podkreślają nasze atuty i kamuflują niedoskonałości, wykorzystując technikę światłocienia. Największą popularnością cieszy się ona na pokazach mody, co nie oznacza, że jest zarezerwowana wyłącznie dla modelek.

Sprawdzi się on na wieczornych wyjściach, imprezach w trakcie upalnych nocy, a także w ciągu dnia, jeśli boimy się słońca i nie chcemy się opalać. Nie musimy wykorzystywać do tego tony kosmetyków. Wszystko zależy od naszych preferencji i części ciała, na którą chcemy postawić. W wielu przypadkach wystarczy jeden produkt, by odpowiednia część sylwetki wyglądała o wiele korzystniej. To małe oszustwo może sprawić, że poczujemy się atrakcyjniej i o wiele pewniej.

Body make-up

Fotografia: East News

Najpierw skóra

Aby body make-up wyglądał jak najbardziej naturalnie, musimy dokładnie oczyścić i nawilżyć ciało. W trakcie kąpieli powinniśmy wykonać dokładny peeling ciała, nie zapominając o łokciach i kolanach. W drogeriach znajdziemy wiele kosmetyków, które wygładzą sylwetkę i pozbędą się martwego naskórka. Wybierzmy ten, który odpowiada nam konsystencją i zapachem, by oczyszczanie i masaż stały się przyjemnością. Po opłukaniu, osuszeniu ciała, należy dokładnie je nawilżyć. Wcieramy w nie bogaty balsam nawilżający bądź masło do ciała i czekamy, aż się wchłonie. Te zabiegi sprawią, że użycie bronzerów czy samoopalaczy nie poskutkuje plamami na skórze.

Wysmuklamy nogi

Do wyboru mamy kilka dróg. Możemy postawić wyłącznie na balsam brązujący, który stopniowo będzie nadawał efekt opalonej skóry. Szybsze efekty da nam na pewno samoopalacz, ale pamiętajmy, by rozprowadzać go dokładnie, a przede wszystkim wybrać ten, który nie daje marchewkowego odcienia. Dobry samoopalacz dostosowuje się do naturalnego pigmentu skóry i barwi ja na brązowo.