Tatuaż na szyi to poważny krok. Co warto o nim wiedzieć i na jaki się zdecydować? Podpowiadamy 10 wzorów!

Katarzyna Leszczyńska 16.12.2019 AKTUALIZACJA: 27.01.2020
Dziewczyna w białej koszulce prezentuje tatuaż na karku
Fotografia: Shutterstock

Tatuaż na szyi to zdecydowanie poważny krok. Przede wszystkim dlatego, że taki tatuaż, jak i tatuaż na karku, mogą być mocno widoczne. Podpowiadamy 10 ciekawych wzorów!

Tatuaż na szyi to zdecydowanie odważny wybór jak na tego typu ozdobę. Jest trudny do zakrycia, a w dodatku tatuaż na karku jest niezwykle bolesny podczas wykonywania. W związku z tym zdecydowanie częściej decydują się na niego mężczyźni niż kobiety. Są jednak także niezwykle odważne panie, które postanawiają zrobić sobie tatuaż na szyi. My podpowiadamy, czy warto zdecydować się na taką ozdobę, jaki jest jej koszt oraz pokazujemy przykładowe tatuaże na szyi i karku zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

Zobacz także: 12 ciekawych wzorów na tatuaż na ramieniu! Co musisz wiedzieć, zanim się na niego zdecydujesz?

Tatuaż na szyi – co trzeba o nim wiedzieć?

Tatuaż na szyi ma wiele plusów, ale również minusów. Warto zdać sobie z nich sprawę, zanim zdecydujecie się na taką formę ozdoby.

Przede wszystkim tatuaż na szyi jest zawsze widoczny. Niezależnie od tego, na jaką fryzurę się zdecydujecie, z pewnością będzie wam trudno go ukryć. Chyba, że postawicie na drobny tatuaż na karku, wtedy może być łatwiej, zwłaszcza w przypadku pań o długich włosach.

Jak już wspomniałam wyżej, tatuaż na szyi jest bardzo bolesny. Niezależnie od tego, czy ma być to tatuaż na karku, czy pod brodą – jest to bardzo czułe miejsce, silnie unerwione. Nic więc dziwnego, że jest to jednocześnie jedno z najbardziej bolesnych miejsc na ciele, na których robi się tatuaże.

Biorąc pod uwagę fakt, że jest to miejsce bardzo widoczne, doskonale sprawdzi się dla osób, które chcą eksponować swój tatuaż. Jeżeli robisz go zatem po to, żeby pochwalić się innym, tak umiejscowiony jest najlepszą opcją. Ważne jednak, żeby miał on dla nas jakieś znaczenie. Symbolika jest istotna w przypadku każdego tatuażu, jednak w przypadku szyi powinien być on zdecydowanie wyjątkowy. Chiński napis raczej nie będzie wyglądał dobrze w tym miejscu.

Zobacz także: Tatuaże 2019 – przegląd najmodniejszych propozycji tego roku!

O czym jeszcze należy wiedzieć, gdy decydujemy się na tatuaż?

Tatuaż na szyi – co warto wiedzieć przed zrobieniem? Koszt tatuażu

Niezależnie od tego, czy jest to tatuaż na szyi, tatuaż na karku, czy może ozdoba w innym miejscu na naszym ciele – przed wykonaniem każdego z nich warto zdać sobie sprawię z kilku rzeczy.

Przede wszystkim tatuaż na ciele jest robiony na stałe. Choć można go potem wywabiać lub przerabiać, już na zawsze jesteśmy skazani na tego typu ozdobę. Warto zatem, żeby była ona rozsądnie przemyślana.

Przemyślane musi być także miejsce, w którym chcemy wykonać taką ozdobę. Zarówno studio, jak i tatuażysta, powinni być dokładnie sprawdzeni przez nas. Warto zadbać też o to, żeby specjalizowali się w takim rodzaju tatuażu, jaki chcemy sobie zrobić.

Zobacz także: Tatuaże z henny – jak je wykonać i jaki wzór wybrać?

Tatuaż to nie jest pierwsza lepsza ozdoba. Warto zatem przed jego wykonaniem i w trakcie zadawać pytania specjaliście. Zwłaszcza, jeżeli robimy go po raz pierwszy. Tym samym będziemy pewni, co robimy, że w naszym przypadku możemy zrobić taki tatuaż (np. nie mamy uczulenia na nikiel lub atrament) oraz jak dbać o nasz wymarzony obrazek po jego wykonaniu.

Dobrze jest też sprawdzić wcześniej koszty usługi. Ceny tatuaży wahają się bowiem w zależności od wielkości miasta, w jakim go robimy, prestiżu salonu i tatuażysty, wielkości, długości sesji, a także wzoru i koloru.

Tatuaże na szyi męskie

Jak już wspomniałam, o wiele częściej mężczyźni decydują się na tatuaż na szyi. Przede wszystkim dlatego, że są to tatuaże bardzo bolesne. Na męskiej szyi i karku tego typu ozdoba jest też o wiele bardziej widoczna. Wszystko dlatego, że zazwyczaj mężczyźni mają krótkie lub nawet wygolone włosy. Wówczas zdecydowanie łatwiej jest im wyeksponować gotowy tatuaż, który może sięgać nawet dużych rozmiarów – np. przechodzić na głowę lub plecy.

Zobacz także: Makijaż na sylwestra 2019/2020 – najlepsze pomysły dla brunetek i blondynek

Poniżej przedstawiamy 5 wzorów na tatuaże na szyi męskie. Który z nich wybierzesz?

Tatuaże na szyi damskie

Co odważniejsze kobiety także decydują się na tatuaże na szyi. Przy dobrze dobranych stylizacjach mogą one robić naprawdę zjawiskowe wrażenie! Jest szeroki wybór tego typu ozdób. Tatuaże na szyi lub tatuaże na karku mogą być zarówno duże, połączone z innymi, jak i drobne, nadające szyku. A który tobie podoba się najbardziej?

Zobacz także: Stylizacje na święta 2019 – modne propozycje na Boże Narodzenie

Przedstawiamy 5 wzorów na tatuaże na szyi damskie.

Zobacz także: Metody powiększania ust – która z nich daje najlepsze rezultaty?

Do tej artystki ustawiają się kolejki po tatuaż! Tworzy niezwykłe damskie tatuaże z motywem roślinnym.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów