07.02.2018 14:27

Poprawna kolejność nakładania kosmetyków na twarz ma duże znaczenie. Ten błąd popełnia wiele z nas

Malowanie może być sztuką. Warto zatem poznać kilka podstawowych zasad, które pomogą nam stworzyć wymarzony makijaż i sprawią, że kosmetyki będą dużo bardziej skuteczne. 

Jak się malować?

Fotografia: Pexels

Wiele młodych dziewczyn a także kobiet, gdy robią pierwszy raz makijaż, nie do końca wie, od czego powinno się zacząć. Na początku podglądamy mamy i starsze siostry i staramy się iść ich tropem. Chcąc jednak, aby nasz makijaż był trwały i skuteczny, warto poznać kilka podstawowych zasad, dzięki którym zaoszczędzimy wiele czasu i nerwów i zadbamy o urodę.

Zobacz także: Po jakim czasie kosmetyki zaczynają działać? Podano konkretną liczbę dni

Aby nakładane na twarz kosmetyki poprawnie działały ważne jest to, w jakiej kolejności zostały użyte. Czy lek na wypryski został zastosowany przed czy po kremie nawilżającym. Po pierwsze i najważniejsze cały proces zawsze należy zacząć od oczyszczania i to najlepiej podwójnego. Pierwsza faza atakuje zanieczyszczenia, druga natomiast dociera bezpośrednio do porów. A co dalej?

blonde-towel-portrait-glamour-339353 (1)

Fotografia: Pexels

Jak poprawnie nakładać kosmetyki

Po oczyszczeniu twarzy możemy sięgnąć po kolejne kosmetyki, mowa tu nie tylko o kremach czy serum, ale także kolorowych kosmetykach, dzięki którym stworzymy wymarzony makijaż. Od czego zacząć? 

Kosmetyki punktowe

Nie chodzi tutaj oczywiście o korektory. Mowa o różnych środkach leczniczych, które mają pomóc w leczeniu schorzeń skórnych, takich jak trądzik czy egzema. Nałożone w późniejszej fazie nie będą działały wystarczająco mocno, ponieważ na skórze pojawi się już bariera stworzona z innych kosmetyków.

Serum

Podstawowa zasada dotycząca tego typu kosmetyków mówi, że należy zacząć od tych najlżejszych. Serum jest jednym z nich i wchłania się najszybciej. Dzięki serum skóra jest odżywiona, ponieważ przenikają do niej różne składniki aktywne.

Krem pod oczy

Wbrew pozorom nawilżający krem po oczy mogą stosować już nawet 20-latki. Częstym błędem jednak jest nakładanie go na skórę po skorzystaniu z olejków czy kremów z filtrem. Kremy pod oczy są niezwykle delikatne i lekkie. Podobnie jak serum zawierają wiele składników odżywczych, które trafiają w najgłębsze zakamarki naszej skóry. 

cream-1327847_1280

Fotografia: Pixabay

Krem nawilżający

Tuż po serum i kremie pod oczy na twarz należy nałożyć krem nawilżający. Odpowiednie nawodnienie skóry sprawi, że przez długi czas będzie wyglądała ona młodo i nie będą pojawiały się na niej niedoskonałości. Nakładamy go od dołu na zewnątrz. 

Olejek

Z olejku powinny korzystać wszystkie osoby, które chcą zredukować ilość otwartych porów i walczą z suchą skórą na twarzy. Wspomaga on działanie kremu nawilżającego i jako jeden z niewielu jest w stanie przeniknąć przez stworzoną przez niego barierę. 

Krem z filtrem 

Tego typu produktów nie powinno używać się w pierwszej kolejności, ponieważ sprawią, że cała reszta nie zadziała tak jak powinna. Zastosowane tuż po olejku i tak w pełni osłonią twarz przed działaniem promieniowania UV. 

Baza pod makijaż

Jeśli używasz bazy pod makijaż właśnie teraz przyszła na nią kolej. Primer sprawi, że kolorowe kosmetyki będą znacznie dłużej i lepiej trzymały się na twarzy. Pomoże również zwalczyć przebarwienia. 

Podkład

Choć w pierwszej kolejności chciałoby się nałożyć korektor, to jednak najpierw należy zacząć od cienkiej warstwy podkładu. Dzięki temu nadasz twarzy równomierny koloryt.

pexels-photo-354962

Fotografia: Pexels

Korektor

Korektora oczywiście nie nakładamy na całą twarz, a jedynie tam, gdzie występują niedoskonałości, takie jak przebarwienia czy wypryski. Po punktowym zastosowaniu należy go odpowiednio rozetrzeć przeznaczonym do tego pędzlem. 

Puder

Ten kosmetyk utrwali podkład i korektor oraz pomoże wchłonąć nadmierną ilość olejków, które znalazły się na twarzy. Przede wszystkim należy skupić się na najbardziej narażonej na wydzielanie sebum strefie T.

Bronzer i róż

Najpierw należy zacząć od bronzera, który znacznie łatwiej schodzi ze skóry. Potem można utrwalić go różem, pamiętając jednak o tym, aby nie przesadzić i nie stworzyć sztucznego wizerunku. 

Cień do powiek, eyeliner, mascara

Pomalowane rzęsy mogą być przeszkodą przy równomiernym nałożeniu cienia i eyelinera, ponieważ zasłonią część powieki. Dlatego lepiej zacząć od kosmetyku, który jest sypki i płynny. 

Brwi

Ten element makijażu pozostawiamy na sam koniec, gdyż dopiero wtedy widzimy, jak intensywny makijaż nam wyszedł. Odcień kredki do brwi nie powinien być zbyt mocny i bardzo odbiegać od naturalnego koloru włosów. 

Wiedziałyście, że kosmetyki trzeba nakładać w takiej kolejności? ;)

Zobacz także: Jak sprawić, żeby makijaż był trwały i przez dłuższy czas utrzymywał się na twarzy

Czy w takiej kolejności nakładasz kosmetyki na twarz?

Tagi: