Niebezpieczne podróbki najlepszych perfum trafiły do sprzedaży

Paulina Szestowicka 07.06.2016
Podróbki perfum
Fotografia: www.pixabay.com

Flakoniki Chanel, Dolce&Gabanna, Gucci stoją na półkach na równi z oryginalnymi zapachami.

Jeżeli dotychczas byliśmy pewni, że kupując perfumy znanych marek i domów mody w renomowanych perfumeriach, otrzymujemy produkt wysokiej jakości, teraz możemy się bardzo rozczarować. 

Jak informuje serwis Abc7ny.com, w Nowym Jorku aresztowano grupę przedsiębiorców, którzy od dwóch lat prowadzili nielegalną działalność polegającą na produkowaniu podróbek perfum. Wydawać by się mogło, że nie jest to nic nadzwyczajnego - przecież każdy w swoim życiu choć raz widział nieoryginalny flakonik sygnowany przez nazwę znanego domu mody czy nazwisko projektanta. Jednak na pierwszy rzut oka zawsze było widać, że nie jest to oryginalny produkt. W przypadku tej afery jest zupełnie inaczej. 

Przestępstwo (prawie) doskonałe

Na Dolnym Manhattanie produkowano perfumy, które w 100 procentach wyglądają i pachną tak jak markowe zapachy. Nad uzyskaniem takiego efektu pracowało pięć osób, które swój towar przekazywały handlarzom. W momencie kiedy FBI zdecydowała się wszystkich aresztować, w magazynie znaleziono aż 10 tysięcy flakoników oznaczonymi jako Chanel, Dolce&Gabanna, Polo, Gucci, Christian Dior i Juicy Couture. Żeby tego było mało, produkty przechodząc z rąk do rąk finalnie trafiały do dystrybutorów, gdzie stały w szeregu z oryginalnymi zapachami. Co gorsza, wiele z nich jest już na półkach sklepowych i w magazynach sklepów internetowych. 

Pachnie i szkodzi

Oczywiście nielegalnie wyprodukowane perfumy mają pogorszone składy. Przestępcom udało się co prawda otworzyć kompozycje zapachowe, ale dodali oni do nich takie środki jak mocz, substancje zapobiegające zamarzaniu i wiele łatwopalnych chemikaliów, których z pewnością nie powinniśmy aplikować na włosy i skórę. Jeżeli uświadomimy sobie, że aż 10 procent wszystkich perfum na świecie jest produkowanych w ten sposób, możemy szybko zniechęcić się do kupowania perfum.

W takiej sytuacji chyba warto zacząć się interesować lokalnymi perfumeriami i tworzeniu zapachów w domu.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów
Attribute Type Value
0 string '/Uroda-i-Moda/Shopping/Ksiezna-Meghan-w-sukience-z-sieciowki-13475'
1 string '/Uroda-i-Moda/Paznokcie/Paznokcie-tytanowe-wlasciwosci-cena-jak-je-zrobic-7911'
2 string '/Uroda-i-Moda/Paznokcie/Paznokcie-na-sylwestra-trendy-2018-2019-12039'
3 string '/Uroda-i-Moda/Shopping/Anna-Lewandowska-w-kurtce-z-sieciowki-za-199-zl-13309'
4 string '/Uroda-i-Moda/Pielegnacja/Lifting-rzes-na-czym-polega-efekty-cena-9540'
5 string '/Uroda-i-Moda/Pielegnacja/Kolagen-do-picia-opinie-skutki-uboczne-zastosowanie-7814'
6 string '/Uroda-i-Moda/Fryzury/Sprawdzone-sposoby-na-geste-wlosy-8421'