Najpiękniejsze hashtagi, czyli jak znaleźć inspiracje makijażowe na Instagramie

Martyna Kraus 18.07.2016
Najpiękniejsze hashtagi
Fotografia: East News

Ten serwis społecznościowy jest coraz lepszym źródłem trendów kosmetycznych. 

Hashtagi na Facebooku i Instagramie porządkują zagadnienia oraz fotografie w określonej tematyce. Działają lepiej niż Pinterest, ponieważ nie musimy mieć na nim konta i wyszukiwać tablic z konkretnymi nazwami. Wystarczy na Facebooku czy Instagramie wpisać krzyżyk i odpowiednie hasło, a od razu wyświetlają się miliony inspirujących zdjęć, filmów i krótkich postów. Chociaż coraz więcej portali społecznościowych posiada opcję segregacji za pomocą hashtagów jest ona najbardziej popularna na Instagramie.

Znaczniki, które rozpoczynają się krzyżykiem mają pomóc użytkownikom serwisów społecznościowych szybciej odnaleźć zdjęcia przedstawiające tematy ich interesujące. Najwięcej hashtagów dotyczących kategorii, które nas interesują, kryje się pod nazwami angielskimi. Nie oznacza to, że pod polskimi hasłami nie znajdziemy niczego ciekawego, ale wynik będzie nieco bardziej okrojony. Jeżeli szukamy inspiracji, chcemy wiedzieć jakie triki są teraz w cenie i co jest modne w kolorówce, koniecznie musimy poznać najbardziej popularne hashtagi związane z makijażem.

Hashtagi z makijażem w roli głównej

W kwestii inspiracji makijażowych, najlepiej szukać zdjęć i filmów pod prostymi nazwami. Hashtag #makeup jako najbardziej ogólny, wskaże nam nie tylko profesjonalne zdjęcia makijaży i krótkie filmiki, ale także te bardziej amatorskie. Ponadto znajdziemy fotki kosmetyków kolorowych. Nie są to zbiory jedynie osób prywatnych, blogerów czy celebrytów. Materiały z takimi hashtagami publikują także firmy kosmetyczne. Najwięcej wyników znajdziemy wpisując nazwy po angielsku. Co oczywiście nie oznacza, że hashtagi w języku polskim mają mało do zaoferowania.

Makijaż
Fotografia: East News

Poza najbardziej prostymi i łatwymi do zapamiętania hashtagami makijażowymi, powinnyśmy znać te, które niosą za sobą jakąś ideę, a zdjęcia nimi oznaczone są równie wartościowe. Jedną z ciekawszych akcji, jakie weszły już na stałe do świata instagramowych fanek makijażu, jest pokazywanie połowy twarzy pomalowanej i połowy sauté. Akcję w zeszłym roku rozpoczęła vlogerka urodowa Nikkie Tutorials, publikując na YT film zatytułowany „Power of Make Up”.

W ten sposób pokazała siłę makijażu, która jest niczym innym jak zasłanianiem niedoskonałości i uwypuklaniem atutów. Jej fanki podłapały pomysł i zaczęły publikować na Instagramie zdjęcia z twarzą do połowy pokrytą makijażem, oznaczając je #powerofmakeup. Teraz pod tym hashtagiem znajdziemy nie tylko makijażowe metamorfozy, ale również całościowe zdjęcia makeupów. Warto także zaznajomić się z unikalnym hashtagiem #nikkietutorials, pod którym, znajdziemy prace samej makijażystki, krótkie filmiki i zdjęcia instruktażowe.

Jeśli lubimy bardzo estetyczne, a nawet graficzne makijaże, powinnyśmy zaznajomić się z hashtagiem #cutcrease. Pod tym oznaczeniem znajdziemy zdjęcia i filmy dotyczące techniki makijażu tzw. „odciętej kreski”. To jedna z najbardziej cenionych technik makijażu, która wymaga niemałej precyzji i kontrolowanych ruchów. Nie każdy potrafi wykonać ją perfekcyjnie, ale gdy się uda, efekt jest naprawdę oszałamiający.

Nie tylko blogerki urodowe prężnie działają na Instagramie. Spory kawałek tortu przypadł także perfumeriom i samym markom makijażowym, które są przykładem świetnie prosperujących korporacji. Sephora, która nie jest już tylko miejscem zakupu kosmetyków, ale także serwisem makijażowym i szkołą wizażystów, zostaje oznaczana hashtagiem #sephora przez swoje fanki, ale także sama posługuje się tym symbolem. W efekcie na Instagramie znajdziemy nowości kosmetyczne dostępne w perfumerii, tutoriale makijażystów marki czy efekty jakie dają kosmetyki zakupione w Sephorze.

Kilka miesięcy temu światem Instagramu zawładnęła nowa moda na makijaż dłoni. Polega na tym, aby na wierzchniej części dłoni namalować oko w pełnym makijażu. Oczywiście im bardziej precyzyjne, tym lepiej. Pod #handmakeup znajdziemy więc makijaże dłoni z otwartym okiem i precyzyjnie wyrysowanymi brwiami. Chociaż ten motyw jest najbardziej popularny, na uwagę zasługują również makijaże ust, zwierząt czy kwiatów.

Modelka
Fotografia: East News

Nieoczywiste hashtagi

Specyfiką instagramowych haseł z krzyżykiem jest to, że każdy z nas może stworzyć własny hashtag, który dobrze wypromowany, będzie wykorzystywany przez całą sieciową społeczność. Tak jest w przypadku #makeupporn. Nie wiadomo, kto rozpoczął jego używanie, ale można przypuszczać, że jego podwaliny podchodzą od hashtagów #instaporn bądź #foodporn. Hasło to nie oznacza, że znajdziemy pod nim nieocenzurowane zdjęcia. Ma raczej dać sygnał, że osoba, która go używa, lubi chwalić się makijażem i wie, że świetnie maluje. Posługują się więc nim nie tylko zagraniczni makijażyści, ale także ci z Polski. M.in. Karolina Zientek – mistrzyni Polski i vice mistrzyni świata w makijażu.

Ciekawą akcję makijażową, ukierunkowaną na polskich odbiorców, wymyśliła marka NYX. Pod hashtagiem #polishfaceawards zorganizowała konkurs na najciekawszy i najbardziej nietuzinkowy makeup, wykonany przez Polaków. Nie miało znaczenia, czy posiadamy dyplom szkoły wizażu, czy jesteśmy samoukami – w zabawie mógł wziąć udział każdy. Pretekstem do akcji było poszerzenie asortymentu marki dostępnej w naszym kraju. Była to jedna ze światowych edycji NYXfaceawards. Konkurs miał kilka odsłon o różnej tematyce.

Uczestnicy musieli wykonać charakteryzację na anime czy Barbie z przeszczepem twarzy. W akcji wzięły udział najpopularniejsze youtuberki makijażowe, a także dziewczyny, które nie zajmują się profesjonalnie ta dziedziną. W efekcie możemy oglądać masę inspirujących prac i sposoby ich wykonania. Akcja pokazała jak wielu uzdolnionych makijażystów mamy w kraju. Jeśli lubimy makijaż artystyczny, koniecznie musimy poznać hashtag #talpeleg.

Zaczęły używać go instagramowiczki, chcące pochwalić się pracami artystycznymi wykonanymi na zamkniętych powiekach. Inspiracją dla ich twórczości jest makijażystka Tal Peleg, tworząca właśnie takie małe dzieła sztuki na swoich klientkach. Dziewczyny wrzucają nie tylko prace swojego autorstwa, ale także zdjęcia tego, co wykonała na ich słynna wizażystka. Efekty są oszałamiające, bo pomalowane powieki wyglądają jak mikroskopijne obrazy.

Inna makijażystka w podobny sposób wykorzystała usta. Jazmina Daniel właśnie wargi traktuje jak płótno, na którym powstają małe arcydzieła. Swoje prace oznacza jako #lipart. Prace makijażowej artystki znajdziemy także pod unikalnym hashtagiem #missjazminad. Na ustach Jazminy znajdziemy najczęściej sceny z bajek i filmów. Jej śladami poszły już inne wizażystki, wychodząc poza granice ust i tworząc obrazy na całej twarzy. Efekty są zdumiewające!

Modelka
Fotografia: East News
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów