18.07.2016 10:36

Najpiękniejsze hashtagi, czyli jak znaleźć inspiracje makijażowe na Instagramie

Ten serwis społecznościowy jest coraz lepszym źródłem trendów kosmetycznych. 

Najpiękniejsze hashtagi

Fotografia: East News

Hashtagi na Facebooku i Instagramie porządkują zagadnienia oraz fotografie w określonej tematyce. Działają lepiej niż Pinterest, ponieważ nie musimy mieć na nim konta i wyszukiwać tablic z konkretnymi nazwami. Wystarczy na Facebooku czy Instagramie wpisać krzyżyk i odpowiednie hasło, a od razu wyświetlają się miliony inspirujących zdjęć, filmów i krótkich postów. Chociaż coraz więcej portali społecznościowych posiada opcję segregacji za pomocą hashtagów jest ona najbardziej popularna na Instagramie.

Znaczniki, które rozpoczynają się krzyżykiem mają pomóc użytkownikom serwisów społecznościowych szybciej odnaleźć zdjęcia przedstawiające tematy ich interesujące. Najwięcej hashtagów dotyczących kategorii, które nas interesują, kryje się pod nazwami angielskimi. Nie oznacza to, że pod polskimi hasłami nie znajdziemy niczego ciekawego, ale wynik będzie nieco bardziej okrojony. Jeżeli szukamy inspiracji, chcemy wiedzieć jakie triki są teraz w cenie i co jest modne w kolorówce, koniecznie musimy poznać najbardziej popularne hashtagi związane z makijażem.

Hashtagi z makijażem w roli głównej

W kwestii inspiracji makijażowych, najlepiej szukać zdjęć i filmów pod prostymi nazwami. Hashtag #makeup jako najbardziej ogólny, wskaże nam nie tylko profesjonalne zdjęcia makijaży i krótkie filmiki, ale także te bardziej amatorskie. Ponadto znajdziemy fotki kosmetyków kolorowych. Nie są to zbiory jedynie osób prywatnych, blogerów czy celebrytów. Materiały z takimi hashtagami publikują także firmy kosmetyczne. Najwięcej wyników znajdziemy wpisując nazwy po angielsku. Co oczywiście nie oznacza, że hashtagi w języku polskim mają mało do zaoferowania.

Makijaż

Fotografia: East News

Poza najbardziej prostymi i łatwymi do zapamiętania hashtagami makijażowymi, powinnyśmy znać te, które niosą za sobą jakąś ideę, a zdjęcia nimi oznaczone są równie wartościowe. Jedną z ciekawszych akcji, jakie weszły już na stałe do świata instagramowych fanek makijażu, jest pokazywanie połowy twarzy pomalowanej i połowy sauté. Akcję w zeszłym roku rozpoczęła vlogerka urodowa Nikkie Tutorials, publikując na YT film zatytułowany „Power of Make Up”.

W ten sposób pokazała siłę makijażu, która jest niczym innym jak zasłanianiem niedoskonałości i uwypuklaniem atutów. Jej fanki podłapały pomysł i zaczęły publikować na Instagramie zdjęcia z twarzą do połowy pokrytą makijażem, oznaczając je #powerofmakeup. Teraz pod tym hashtagiem znajdziemy nie tylko makijażowe metamorfozy, ale również całościowe zdjęcia makeupów. Warto także zaznajomić się z unikalnym hashtagiem #nikkietutorials, pod którym, znajdziemy prace samej makijażystki, krótkie filmiki i zdjęcia instruktażowe.