12.02.2018 15:18

Makijażystka w "DD TVN": Polki przesadzają z makijażem. Prokop zwraca uwagę na jej pomalowane usta

Doświadczona makijażystka opowiedziała o tym, że warto stawiać na naturalny wygląd. Marcin Prokop zapytał, co przez to rozumie, skoro sama ma pomalowane usta. 

Marcin Prokop i Sylwia Rakowska

Fotografie: X-NEWS/TVN

Naturalny wygląd wśród kobiet jest coraz popularniejszy. Wiele pań zaczęło rezygnować z dużej ilości kosmetyków na twarzy, na korzyść świeżego wizerunku. W celu promocji takiego założenia powstała również akcja „Twarz to nie pisanka”, której pomysłodawczynią jest Sylwia Rakowska, makijażystka z wieloletnim doświadczeniem, która chce pokazać kobietom w Polsce, że mocny makijaż nie jest dobrym pomysłem.

Zobacz także: Wizażystka w ostrych słowach krytykuje makijaż Polek. Drażni ją zwłaszcza jedna rzecz. "Psuje nasz wizerunek za granicą" 

Ostatnio Sylwia Rakowska była gościem w programie „Dzień Dobry TVN”. Wraz z Pauliną Młynarską opowiadały, dlaczego niektóre kobiety przesadzają z makijażem. Rakowska zdradziła, dlaczego jej zdaniem tak się dzieje i do czego takie sytuacje mogą prowadzić. Dlatego też zdecydowała się stworzyć swoją akcję.

"

Dużo dziewczyn ma tendencję do przesady. Żyjemy teraz w dobie perfekcyjnego selfie i przez te perfekcyjne, idealne makijaże, które widzimy (…) kobiety, które się mocno nie malują lub nie malują w ogóle, czują się po prostu niezadbane, popadają w coraz większe kompleksy i myślę, że też przez to tracą poczucie własnej estetyki. "

Rakowska już na samym początku powiedziała, że przy pomocy akcji, którą stworzyła, chce promować naturalny wygląd wśród Polek.

"

Ta akcja ma bardzo proste przesłanie. Ma za zadanie promocję naturalnego wyglądu – powiedziała Rakowska. "

Na to od razu zareagował Marcin Prokop, który zwrócił uwagę, że jego gość ma pomalowane usta. Ekspertka szybko wyjaśniła, że jest różnica między delikatnym a mocnym makijażem. 

"

Co to znaczy naturalny wygląd? Bo sama masz pomalowane usta dziś i oczy – stwierdził Prokop. "

"

Ja jako makijażystka nie maluję maski na twarzy. Uważam, że każda kobieta jest piękna i makijaż powinien podkreślić i wydobyć z niej naturalne cechy i jej naturalne piękno - odpowiedziała Rakowska.  "

Później makijażystka powiedziała, że nie chodzi o dużą ilość kosmetyków, którą kobiety próbują ukryć niedoskonałości a przede wszystkim o przesadę. Jej zdaniem nie warto zmieniać twarzy makijażem i robić na niej maski i właśnie przede wszystkim to chce promować w akcji „Twarz to nie pisanka”. Wsparła ją już m.in. Ewa Chodakowska.

Zobacz także: Chodakowska pokazała zdjęcie "przed" i "po" zrobieniu makijażu. Fanki: Miałaś permanentny. Odpowiada

Lubisz mocny makijaż?