04.08.2016 11:27

Magazyn „Vogue” ogłosił najlepszy (na teraz) kolor lakieru do paznokci

Jest idealny na lato, ale jego ciemniejsze wersje będą też pasować do jesiennych stylizacji. 

Najmodniejszy kolor lakieru do paznokci - zielony

W ostatnich kilku sezonach najmodniejszym manicure był beżowy. Wysmukla optycznie palce, a także pasuje do wszystkiego i na każdą okazję. Na pewno ten kolor nie odejdzie w zapomnienie, jednak każdy kto tęsknił za odważniejszym, ucieszy się, że magazyn "Vogue" wytypował na ten sezon zielony

Nie sposób odnieść wrażenia, że moda na tę barwę wróciła na fali popularności lat 90. Jeżeli chętnie ubieramy się w kroje z tamtego okresu, możemy też sięgnąć po kosmetyki. Zapowiedź tego trendu mieliśmy już na wybiegach, na których modelki występowały z paznokciami pomalowanymi na odważne kolory takie jak żółty, pomarańczowy, a nawet niebieski. Zielony jest mniej oczywisty, ale na dłoniach prezentuje (ku zaskoczeniu wielu osób) się znacznie lepiej. Nie można bać się tego koloru - jego delikatnie odcienie będą pasować nawet na co dzień.

50 odcieni zieleni

Warto wypróbować ten kolor, zwłaszcza jeżeli nigdy wcześniej tego nie robiłyśmy. Jest wprost idealny na lato, ponieważ podkreśla nawet delikatną opaleniznę. Możemy wybrać ciemną zieleń, która jest elegancka i będzie odpowiednia na wieczór. Oczywiście są też neonowe wersje zielni, które upodpbała sobie zwłaszcza Rihanna. Jednak takie lakiery sprawdzą się tylko na wakacjach, festiwalach i ewentualnie w trakcie weekendu. 

Zielony lakier do paznokci warto kupić w małej buteleczce i sprawdzić, czy dobrze się z nim czujemy. Trudno czasami porzucić bezpieczne beże i klasyczną czerwień, ale nawet mały eksperyment może zachęcić nas do małej zmiany wizerunku. 

Prabal Gurung

Prabal Gurung

Fotografia: East News

Rihanna

Rihanna

Fotografia: East News

Marta Żmuda Trzebiatowska

Marta Żmuda Trzebiatowska

Fotografia: ONS