MAC promuje nową linię kosmetyków wizerunkiem nieżyjącej gwiazdy muzyki

Paulina Szestowicka 31.05.2016
MAC linia Selena Quintanilla
Fotografia: East News

Zostanie wprowadzona do sprzedaży z powodu petycji, którą podpisało 38 tysięcy fanów. 

MAC wypuści linię kosmetyków z wizerunkiem Seleny Quintanilli. Prace nad serią produktów rozpoczęły się w 2015 roku, czyli wtedy, kiedy wypadała 20 rocznica śmierci artystki. 

W 1995 roku zastrzeliła ją przewodnicząca jej fan clubu, Yolanda Saldívar, która miała przywłaszczyć sobie ważne dokumenty będące własnością piosenkarki. Selena chciała je odebrać, co spowodowało wybuch kłótni, która miała tragiczne zakończenie. Wokalistka zmarła w wieku 24 lata, a jej zabójczyni została skazana na dożywotnią karę pozbawienia wolności. 

Twórczość Seleny mimo upływu lat nie traci na popularności. Pierwszy album nagrała w wieku 12 lat. W 1987 zdobyła tytuł Wokalistki Roku na rozdaniu Tejano Music Awards, a kilka lat później otrzymała najważniejszą nagrodę muzyczną Grammy za album "Live! Selena". 

Selena Quintanilla
Fotografia: East News

Selena Quintanilla

Fani i siostra

Pomysł na wprowadzenie limitowanych produktów wpadli fani piosenkarki, który pod petycją zebrali 38 tysięcy podpisów. Firma MAC ogłosiła, że wyjątkową serię kosmetyków wprowadzi do sprzedaży w 2016 roku i już teraz wiadomo, że na pewno tak się stanie. W internecie pojawiły się pierwsze zdjęcia kosmetyków. Wśród nich znalazły się między innymi fioletowy i różowy cienie do powiek, czerwona i beżowa pomadki, a także bronzer z rozświetlaczem. 

Ambasadorką edycji limitowanej jest siostra Seleny, Suzette Quintanilla. Już teraz w mediach społecznościowych można obejrzeć filmy, na których testuje kosmetyki. Na jej profilu na Instagramie można zobaczyć produkty zapakowane w specjalne pudełko, w widać pędzel, tusz do rzęs i eyeliner. W taki sposób zostały zaprezentowane też inne cienie do powiek i pomadkę w odcieniu ciemnego brązu. 

MAC linia Selena Quintanilla
Fotografia: www.instagram.com/suzettesyld/

MAC linia Selena Quintanilla

Kolekcja kosmetyków trafi do sklepów w październiku 2016 roku. Przypuszcza się, że marka zdecydowała się na taki ruch ze względów czysto finansowych. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że popularność Seleny Quintanilli sprawi, że większość jej wielbicieli nabędzie kosmetyki z jej wizerunkiem. Czy rzeczywiście tak się stanie, okaże się już niebawem. 

MAC linia Selena Quintanilla
Fotografia: www.instagram.com/selenaqofficial/

MAC linia Selena Quintanilla

MAC linia Selena Quintanilla
Fotografia: www.twitter.com/MACcosmetics

MAC linia Selena Quintanilla

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów