Kępki rzęs czy rzęsy na pasku? Jaką metodą zagęścić i przedłużyć rzęsy?

Paulina Ermel 23.07.2018 AKTUALIZACJA: 21.01.2020
Kępki rzęs
Fotografia: Shutterstock

Długie i gęste rzęsy to marzenie każdej kobiety. Co zrobić, jeśli natura nas takimi nie obdarzyła? Można wypróbować…  kępki rzęs! Ich aplikacja jest łatwa, a efekt spektakularny. Zobaczcie, co musicie wiedzieć o kępkach rzęs.

Kępki rzęs, rzęsy na pasku, sztuczne rzęsy – kobiety mają wiele sposobów na to, aby „podreperować” swój wygląd. Która z tych metod jest najtrwalsza i daje najfajniejsze efekty? Poznajcie różnicę i zasady, którymi należy się kierować podczas każdej aplikacji.

Zobacz także: Masz sztuczne rzęsy i o nie nie dbasz? To może się źle skończyć

Czym są kępki rzęs

Kępki rzęs dokleja się do naturalnych rzęs. Imitują one nasze rzęsy, ale żeby tak się stało powinny być jakościowe i wykonane z jedwabiu. Jeżeli zdecydujemy się na plastikowe kępki rzęs – a tych w sklepach nie brakuje – wówczas osiągniemy odwrotny efekt. Rzęsy będą wyglądały sztucznie i nieestetycznie.

Kępki rzęs – rodzaje

Wyróżniamy 2 rodzaje kępek rzęs – z węzełkiem i bez węzełka. Kępki rzęs z węzełkami są bardziej widoczne u nasady, ale z kolei kępki rzęs bez węzełków wyglądają bardziej naturalnie – dobrze założone trudno odróżnić od własnych rzęs.

Jak się zakłada kępki rzęs

Kępki rzęs można doklejać na całej linii rzęs. Jednak popularne jest też mocowanie ich tylko w zewnętrznych kącikach oczu – wówczas dają efekt kociego oka.

 1. Zakładanie kępek rzęs wymaga czasu i wprawy. Dlatego warto jest uzbroić się w cierpliwość – efekt zrekompensuje wszystko.
 2. W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, zakładamy kępki na całej długości, w zewnętrznych kącikach oczu albo tylko po środku. Ten ostatni sposób „otworzy” oko. Stanie się ono optycznie większe.
 3. Potrzebne ci będą kępki rzęs, klej do rzęs i pęseta. Chwyć kępkę rzęs pęsetą, zamocz jej końcówkę w kleju, odciśnij nadmiar na ręku. Następnie naciągnij powiekę i przyłóż kępki dokładnie między swoimi rzęsami, dociśnij i odczekaj ok. 30 sekund.
 4. Przyklejanie kępek zacznij od zewnętrznego kącika oka. Pamiętaj tez o dostosowaniu długości sztucznych rzęs do swoich naturalnych.
 5. Pamiętaj, aby mocować kępki rzęs naprzemiennie – w końcu chodzi o to, aby nie tylko zagęścić i wydłużyć rzęsy, ale też o to, żeby były one symetryczne.

Kępki rzęs - zalety

Kępki rzęs mają wiele zalet. Najważniejsze z nich to:

 • możesz zrezygnować z maskary – twoje oko będzie otwarte, a rzęsy spektakularne nawet bez malowania
 • wygodnie się je nosi
 • dają naturalny efekty – nieprzerysowany jak w przypadku rzęs 3D czy innych metod objętościowych
 • są one tańsze niż metody objętościowe aplikowane w profesjonalnych salonach kosmetycznych

Kępki rzęs a rzęsy na pasku

Równie popularną metodą zagęszczania rzęs są też rzęsy na pasku. Mają one zarówno wiele zalet, jak i wad. Rzęsy na pasku nie są tak komfortowe w użytkowaniu, natomiast dużo szybciej się je zakłada. W przypadku rzęs na pasku trzeba pamiętać o tym, aby były one dostosowane do kształtu naszego oka. Należy pamiętać również o tym, że dają one dużo mocniejszy efekt niż kępki rzęs.

Paski rzęs mogą też drażnić powiekę – w przypadku kępek rzęs zdarza się to rzadko. Ponadto jeżeli twoje oczy mają tendencję do łzawienia, to istnieje ryzyko, że paski szybko odkleją się od powieki.

Sprytne sposoby na doklejanie kępek rzęs

W zależności od tego, jakie twoje oczy mają kształt, możesz pokombinować z doklejaniem kępek rzęs.

 1. Jeżeli masz małe oczy, możesz śmiało doczepić wiele kępek rzęs – szczególnie na środku linii rzęs – w ten sposób otworzysz i powiększysz oko.
 2. Jeżeli twoje oczy są wąskie, wyklej je kępkami o jednej długości.
 3. Masz problem z opadającą powieką i kącikami oczu? Nie doklejaj kępek rzęs do końca oka. Kępki przy zewnętrznym kąciku podkreślą efekt opadającego kącika.

Zobacz także: W ten sposób wydłużysz i pogrubisz sobie rzęsy. Ten trick kosztuje grosze

Autor: Paulina Ermel

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów