Jak myć gąbkę do makijażu? Instrukcja krok po kroku

Malwina Wasilewska 01.08.2019
Gąbka do makijażu
Fotografia: Shutterstock

Zastanawiasz się, jak myć gąbkę do makijażu? Jak wiadomo, to akcesorium należy myć po każdym użyciu w celu usunięcia gromadzących się bakterii i pozostałości kolorowych produktów. Dzięki częstemu czyszczeniu gąbki przedłużysz jej trwałość. Sprawdź, jak myć gąbkę do makijażu.

Gąbka do makijażu to jeden z najważniejszych elementów wykorzystywanych do nakładania makijażu. Za jej pomocą możesz nakładać podkład, puder, korektor. Ponadto można stosować ją do konturowania na mokro. Warto jednak pamiętać, że to akcesorium wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Z naszego artykułu dowiesz się, jak myć gąbkę do makijażu.

Jak myć gąbkę do makijażu? Domowe sposoby

Gąbka do makijażu, tak jak pędzle do makijażu, powinna być oczyszczana po każdym użyciu. W tym celu można użyć kilku produktów:

  • mydła,
  • olejku do kąpieli,
  • oleju połączonego z płynem do mycia naczyń.

Nie wiesz, jak myć gąbkę do makijażu? Z racji tego, że niemal każdy kolorowy kosmetyk zawiera tłuszcz, do oczyszczania gąbki do makijażu należy stosować produkty, które skutecznie sobie z nim poradzą. Zaliczamy do nich mydło w kostce. Wystarczy, że namoczysz gąbeczkę w wodzie i zaczniesz pocierać ją mydłem. Gdy mydliny wnikną w głąb gąbki i zaczną się pienić, następnie użyj dużej ilości wody, aby zmyć pozostałości produktu. Na koniec połóż gąbkę z suchym miejscu i poczekaj aż wyschnie.

Do oczyszczenia gąbki do makijażu można też użyć olejku do kąpieli, szamponu lub żelu do kąpieli. Nanieś odrobinę produktu na wilgotną gąbkę, a następnie wyciskaj ją tak, aby kosmetyk do mycia zaczął się pienić. Na koniec usuń pozostałości za pomocą wody.

Doskonałym sposobem na usunięcie wszelkiego rodzaju kosmetyków z gąbki do makijażu jest użycie oleju wymieszanego z płynem do mycia naczyń. Zanurz gąbkę w przygotowanej substancji i ją wyciskaj. Na koniec użyj wody, aby oczyścić akcesorium. Na koniec połóż gąbkę z suchym miejscu i poczekaj aż wyschnie.

Sprawdź też, na czym polegają popularne zabiegi medycyny estetycznej, takie jak dermapen, cosmelan i fotoodmładzanie.

Zobacz także: Jaki olejek na blizny najlepiej działa?

polskie aktorki
Rozwiąż quiz

Sprawdź, z którą polską aktorką powinieneś wybrać się na wspólną imprezę

polskie aktorki

1. Która forma imprezy podoba ci się najbardziej?

Oceń artykuł
WSZYSTKO NA TEMAT:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów