Ile trzyma się henna na brwiach?

Martyna Wojciechowska 26.04.2019 AKTUALIZACJA: 20.11.2019
Henna brwi
Fotografia: Shutterstock

Zastanawiasz się, ile trzyma się henna na brwiach? Jeżeli zastanawiasz się nad zabiegiem przyciemniania brwi za pomocą henny, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się z niego, w jaki sposób należy dbać o swoje brwi, aby henna utrzymywała się na nich jak najdłużej. Sprawdźcie, ile trzyma się henna na brwiach!

Ile trzyma się henna na brwiach? Odpowiedź na to pytanie wielu osobom sprawia trudność, ponieważ trudno na nie jednoznacznie odpowiedzieć. To, ile czasu henna trzyma się na brwiach, zależy m.in. od tego, w jaki sposób pielęgnujemy brwi oraz od tego, jaki otrzymamy kolor. Nie bez znaczenia jest też sposób wykonania zabiegu nakładania henny na brwi oraz nasze genetyczne uwarunkowania. Poznaj szczegóły.

Henna brwi - ile się utrzymuje?

Ile trzyma się henna na brwiach? Zdania na temat trwałości henny brwi są różne. Niektóre użytkowniczki forów internetowych twierdzą, że utrzymuje się nawet 3 tygodnie, inne mówią o 2 tygodniach, a jeszcze inne o zaledwie 10 dniach. Po upływie tego czasu kolor na łukach brwiowych jest coraz mniej wyraźny aż w końcu całkowicie zanika. Następnie należy powtórzyć zabieg.

Im ciemniejszy kolor uzyskamy, tym dłużej będzie on się trzymał na brwiach.

Sprawdź także, jak zmyć hennę ze skóry oraz jak zmyć hennę z brwi.

Do przyciemniania brwi możemy użyć henny w proszku, którą kupisz w każdej drogerii za niewielkie pieniądze. Jest on skuteczny i nie podrażnia skóry. W sklepach dostępna jest też gotowa henna, którą można nałożyć bezpośrednio na brwi. Niektóre z nas stosują hennę na brwi samodzielnie, inne decydują się na zabieg u kosmetyczki. Jeżeli nie jesteście pewne swoich umiejętności, najlepiej wybierzcie się na wizytę do profesjonalistki.

Pamiętaj, że zbyt duża ilość preparatu może doprowadzić do podrażnienia oczu, łamliwości, wypadania, a nawet uszkodzenia włosków.

2 tygodnie 100% się utrzymuje, potem to już szybko zanika. Najładniejsza i najbardziej naturalna jest po 2 dniach i przez tydzień jest rewelacyjna.

bardzo różnie !! zależy od twojej pielęgnacji domowej, włosków, od tego jak często robisz, ale też napiszę że 2-3 tygodni.

około 10 dni się utrzymuje...

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów