Czy makijaż permanentny brwi boli?

brwi
Fotografia: Shutterstock

Czy makijaż permanentny brwi boli? To pytanie pojawia się na wielu kobiecych forach internetowych. Zabieg permanentnego makijażu brwi jest popularny i dostępny praktycznie w każdym salonie kosmetycznym, jednak wiele z nas nie zdaje sobie sprawy, na czym dokładnie polega i czy jest bolesny. Z naszego artykułu poznasz odpowiedź na te i inne pytania.

Czy makijaż permanentny brwi boli? To pytanie zadaje sobie każda osoba, która jest zainteresowana skorzystaniem z tego zabiegu. Makijaż permanentny brwi daje długotrwały efekt przyciemnionych łuków brwiowych, jednak sam zabieg może się wiązać z pewnymi niedogodnościami. Poznajcie szczegóły.

Czy makijaż permanentny brwi boli?

Makijaż permanentny brwi polega na wprowadzaniu barwnika na skórę za pomocą igły wprawionej w szybkie wibracje. W wyniku tego zabiegu następuje przerwanie naskórka.

Zabieg ten więc może być bolesny, jednak nasze odczucia są zróżnicowane w zależności od naszego indywidualnego progu bólu. Niektórzy odczuwają tylko lekkie mrowienie, a dla innych zabieg może być bardziej nieprzyjemny.

Przed zabiegiem lingeristka powinna nałożyć krem lub maść znieczulającą w miejscu nakładanego barwnika, które złagodzą lub nawet całkowicie wyeliminuje uczucie bólu.

Do wykonania makijażu permanentnego wykorzystywane są następujące znieczulenia:

  • Krem Emla,
  • Lidokaina 5%.

Krem Emla jest lekiem wykorzystywanym przed niektórymi zabiegami kosmetycznymi. Zmniejsza on uczucie bólu tak samo jako Lidokaina 5%, która też jest preparatem miejscowo znieczulającym.

Poza biegu skóra może być trochę podrażniona i zaczerwieniona, jednak po kilku dniach efekty uboczne powinny całkowicie ustąpić. Warto smarować kremy nawilżające, aby przyspieszyć regenerację naskórka.

Doskonale sprawdzi się olejek rycynowy na brwi. Poznaj też inne sposoby na pielęgnację brwi.

Czy makijaż permanentny brwi boli - opinie

Internautki na forach odopowiadają na pytanie, czy makijaż permanentny brwi boli. Ich opinie są wyraźnie zróżnicowane.

Kreski mnie nie bolały, jedynie odczuwałam taki moment przy kanaliku łzowym gdzie mnie łaskotało :) brwi też ok, usta w stosunku do reszty bolały. Najbardziej są ukrwione i dlatego. Jeżeli chcesz zrobić brwi i kreski to niczym się nie martw :)

Mnie nie bolało nic a efekt marzenie !!!! Polecam serdecznie, mimo ze ta pani która wykonuje makijaże jest żnie zbyt często w Polsce ponieważ mieszka za granicą.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów