22.05.2018 13:40

Makijaż permanentny brwi metodą piórkową. Piękny efekt na dłużej

Makijaż permanentny brwi cieszy się dużą popularnością. Ale na którą z metod się zdecydować, aby brwi wyglądały naturalnie? Wypróbuj brwi metodą piórkową. Efekty zachwycą każdego.

Kobieta robi sobie makijaż permanentny brwi

Fotografia: Shutterstock

Rzadko która z nas może pochwalić się idealnie równymi, naturalnymi brwiami. Dlatego większość z nas sięga po kredki do brwi. Są jednak inne sposoby, bardziej trwałe na nadanie brwiom pięknego kształtu. Można skorzystać z cieniowania brwi albo microbladingu. Ale my mamy na myśli zupełnie inny rodzaj ich "malowania". Mowa o makijażu permanentnym brwi metodą piórkową.

Zobacz także:  Fishtails brows - nowy trend w stylizacji brwi. To pomysł tylko dla odważnych!

Makijaż permanentny brwi metodą piórkową – na czym polega?

Taki makijaż to nic innego jak tatuaż kosmetyczny, który potrafi utrzymać się na skórze nawet do 2 lat. Co odróżnia brwi robione metodą piórkową od prawdziwego tatuażu? Mianowicie fakt, że zabieg ten jest praktycznie bezbolesny. A brwi wyglądają naturalnie, ponieważ rekonstruuje się za pomocą pigmentu pojedyncze włoski.

Makijaż permanentny brwi metodą piórkową wykonuje się za pomocą "pióra", które rysuje włosek po włosku. Taką metodą można zagęścić brwi, ale nie da się ich narysować od nowa.

Metoda piórkowa nazywana jest także metodą włoskową brwi. Dzięki niej można cieszyć się naturalnymi brwiami przez długi czas. I uniknąć efektu przerysowanych brwi.

Brwi metodą piórkową – zalety

  • efekt trwały przez 2-3 lata
  • naturalne, a nie przerysowane brwi
  • bezbolesny zabieg

Należy pamiętać o tym, że metoda piórkowa jedynie delikatnie podkreśli i uzupełni naturalne brwi. Jeżeli są tu miłośniczki wyrazistego makijażu, taki zabieg może je rozczarować. Ponadto trzeba brać pod uwagę, że barwnik po długim czasie blaknie albo nawet zmienia kolor, bo traci swoje właściwości. Dlatego zanim zdecydujemy się na makijaż permanentny brwi metodą piórkową, musimy dobrze dobrać z profesjonalistą kolor.

Brwi metodą piórkową – przeciwwskazania

  • cukrzyca
  • łuszczyca i inne choroby skóry
  • przyjmowanie niektórych leków

Ile kosztuje makijaż permanentny brwi metodą piórkową

Koszt waha się od 500 do 1000 zł. Wszystko zależy od tego, ile brwi metodą piórkową będziemy "dorysowywać". Warto też pamiętać, że choć efekt ma się utrzymać nawet do 3 lat, warto uzupełnić brwi raz na rok. Wówczas daje to optymalne rezultaty.

Metoda piórkowa a microblading

Metoda piórkowa brwi polega na wprowadzeniu pigmentu pod skórę za pomocą "pióra", które złożone jest z kilku specjalnie ułożonych igiełek. Natomiast microblading brwi, który również daje bardzo naturalny efekt, wykonywany jest za pomocą specjalnego ostrza – to ono pod odpowiednim kątem wprowadza barwnik pod skórę.

Brwi metodą piórkową a cieniowanie brwi

Czym metoda piórkowa różni się od metody cieniowania brwi? Otóż w drugim przypadku kształt oraz kolor brwi nadawany jest przy użyciu cienia. Metoda ta jest najlepsza dla osób, które cieszą się gęstymi brwiami i chcą je tylko odrobinę podrasować. Metoda cieniowania sprawdza się wśród osób, które chcą zrezygnować z codziennego makijażu i cieszyć się pięknymi brwiami przez długi czas.

Metoda ombre

Prócz brwi metodą piórkową, cieniowania, microbladingu istnieją także brwi ombre. Na czym polega? Makijaż permanentny metodą ombre różni się od klasycznych rodzajów uzupełniania brwi. Otóż brwi w tym przypadku nie są jednolite, a subtelnie podkreślone w zupełnie inny sposób – jaśniejsze u nasady, a ciemniejsze na końcówce. W ten sposób wyglądają bardzo kobieco i są ładnie podkreślone. Ta metoda cieszy się coraz większą popularnością. Choć zanim wyprzedzi metodę piórkową czy microblading, minie trochę czasu.

Niezależnie od tego, którą z metod makijażu permanentnego brwi wybierzemy, z jednego będziemy zadowolone – w takiej sytuacji nie trzeba ich podkreślać codziennie.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!
Taki brwi lepiej unikać jak ognia:

Jakie brwi podobają ci się najbardziej?

Autor: Paulina Ermel