Artysta stworzył dźwiękowe tatuaże. Można je odsłuchać za pomocą smartfona

Mateusz Patyk 10.05.2017
Skin Motion tatuaż
Fotografia: YouTube.com/Skin Motion

Śmiech dziecka, miłosne wyznanie lub szczekanie psa. To tylko niektóre przykłady tego, co można uwiecznić na skórze.

Mieszkający w Los Angeles tatuator Nate Siggard początkowo myślał nad zwykłym odwzorowaniem ulubionych dźwięków swoich klientów i zamienianiem ich w graficzną formę. Jak podaje strona OddityCentral.com, artysta rozpoczął wdrażanie swojej koncepcji dzięki dwóm znajomym, którzy zażyczyli sobie tatuaż przedstawiający zapis melodii w postaci fal dźwiękowych z ich ulubionej piosenki w wykonaniu Eltona Johna.

Dziewczyna Siggarda zaproponowała jednak rozszerzenie tego pomysłu. Jej zdaniem możliwość odsłuchania tego zapisu za pomocą smartfona byłoby fantastyczną ideą. Wystarczyło tylko przetworzyć dowolny dźwięk i wygenerować obraz fal akustycznych dzięki komputerowemu programowi, a następnie stworzyć aplikację zdolną do odtworzenia całej sekwencji.

Skin Motion tautaż
Fotografia: YouTube.com/Skin Motion

Tatuaż, który mówi

Jednym z pierwszych naniesionych na ludzką skórę dźwięków były słowa jego dziewczyny oraz śmiech dziecka, które artysta wytatuował sobie na własnej nodze. Rezultat z tego śmiałego eksperymentu opublikował na Facebooku, co spotkało się z entuzjastyczną reakcją wśród internautów. Twórcę zasypała lawina komentarzy i pytań, co przekonało go do założenia firmy "Skin Motion".

Na jej stronie można wygenerować wizualne przedstawienie dowolnego, trwającego nawet minutę dźwięku. Następnie "certyfikowany artysta zespołu Skin Motion" wykonuje tatuaż na podstawie przygotowanego wcześniej wzoru, by po 24 godzinach przesłać klientowi specjalną programową nakładkę umożliwiającą odsłuch przez smartfona. Jedyne, co trzeba zrobić, to skierować kamerę na wytatuowane miejsce.

Na razie aplikacja "Skin Motion" jest w fazie testów, ale wydanie jej finalnej wersji zapowiedziano na czerwiec 2017 roku.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów