Przez depresję nie czesała włosów. Fryzjerka pokazała zdjęcie "przed i po", by przekazać ważny apel

Redakcja 14.08.2017
Fryzura
Fotografia: www.facebook.com/kayley.olsson

Czasem fryzjerzy nie spełniając próśb klientów, podejmują najlepszą z możliwych decyzji. 

Kayley Olsson jet fryzjerką pracującą w jednym z salonów fryzjerskich w Waterloo, w amerykańskim stanie Iowa. Do swojej pracy podchodzi bardzo poważnie i z pełnym zaangażowaniem. Niech świadczy o tym chociażby fakt, że na przygotowanie jednej fryzury poświęciła aż 13 godzin pracy. 

Fryzjerka zdecydowała się pomóc nastolatce, która pewnego dnia przekroczyła próg jej salonu. Cierpiąca od kilku lat na depresję uczennica liceum, zwróciła się do Olsson z prośbą, aby całkowicie ścięła jej włosy. Ponieważ zbliżał się dzień robienia pamiątkowych zdjęć w szkole, dziewczyna nie chciała zostać uwieczniona na fotografii z włosami, których już nawet nie potrafiła rozczesać. 

Była już w takim stanie, w którym czuła się tak źle i tak bezwartościowa, że nie potrafiła już czesać swoich włosów. Powiedziała mi, że wstawała z łóżka tylko po to, żeby pójść do łazienki. Weszła do salonu i powiedziała, żebym wszystkie ścięła, bo nie potrafi sobie poradzić z bólem ich rozczesywania. Nazwała siebie bezużyteczną. To złamało mi serce. Zrobiłyśmy więc wszystko, żeby tylko uratować jej włosy - napisała na Facebooku Kayley Olsson.

Niezwykła przemiana

Fryzjerka wraz z koleżankami po fachu zabrały się do pracy. Poradzenie sobie z kołtunami i doprowadzenie włosów do dobrego stanu zajęło im łącznie 13 godzin. 

Po 8 godzinach wczoraj i 5 dzisiaj, udało nam się wywołać uśmiech na twarzy tej pięknej dziewczyny - napisała fryzjerka. 

Przy okazji zaapelowała do rodziców prosząc ich, aby zaczęli zwracać uwagę na swoje dzieci. Podkreśliła, że zdrowie psychiczne jest bardzo ważne i żaden dorosły nie powinien odpychać dziecka i mówić mu, aby "wzięło się w garść". Bagatelizowanie takich rzeczy, może się bardzo źle skończyć. 

Za swoją pracę fryzjerka otrzymała chyba najlepszą możliwą zapłatę. Nastolatka obiecała, że podczas robienia zdjęć będzie się uśmiechać i przyznała, że to co zrobiła dla niej kobieta sprawiło, że znowu mogła poczuć się sobą. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów