Marzysz o mocnych i gęstych kosmykach? Postaw na zagęszczanie włosów metodą szczotkowania

Malwina Wasilewska 22.04.2020
dziewczyna z gęstymi włosami
Fotografia: Shutterstock

To prosty sposób na zagęszczenie włosów i dodanie im objętości. Sprawdź najnowszą metodę na gęste kosmyki!

Wiele z nas narzeka na rzadkie i słabe włosy. Mimo jest wiele metod na ich zagęszczenie, to nie każda z nich jest skuteczna. Jeżeli próbowałaś już wszystkich możliwych opcji i żadna nie dała upragnionego rezultatu, to najwyższy czas skorzystać z nowego sposobu, który robi ostatnio ogromną furorę. Mowa o zagęszczaniu włosów metodą szczotkowania.

Zagęszczanie włosów metodą szczotkowania - na czym polega?

Każda z nas chce mieć gęste i mocne włosy, jednak nie wszystkie możemy się nimi pochwalić. Codzienna stylizacja, stosowanie obciążających produktów czy suszenie kosmyków sprawiają, że stają się osłabione i rzadkie. Aby je zagęścić stosujemy różnego rodzaju preparaty, jednak ich skuteczność często jest wątpliwa. Co zrobić w takiej sytuacji? 

Hitem w pielęgnacji kosmyków jest zagęszczanie włosów metodą szczotkowania. Jest to bardzo prosty i skuteczny sposób. Wystarczy, że przy każdym czesaniu włosów będziesz wykonywać 50 ruchów szczotką od nasady po same końce.

Okazuje się, że ta metoda pozwala usunąć zanieczyszczenia, pozostałości po kosmetykach do stylizacji oraz wypadające kosmyki. Ponadto szczotkowanie poprawia ukrwienie skóry głowy, co przekłada się na zwiększenie porostu włosów.

Podczas szczotkowania pochylaj głowę do przodu, czesząc włosy od zewnętrznej strony. Szczotkując włosy, zrób też masaż skóry głowy.

To, jaką fryzurę wybieramy, zdecydowanie może powiedzieć wiele na temat naszej osobowości. W końcu to właśnie nasza podświadomość podpowiada nam, na jakie włosy się zdecydować.

Dziewczyna odwrócona tyłem nad morzem z różowymi włosami pokazuje rękami serduszko
Rozwiąż quiz

Co twoja fryzura mówi o tobie? Poznaj prawdziwe oblicze swojej osobowości!

Dziewczyna odwrócona tyłem nad morzem z różowymi włosami pokazuje rękami serduszko

1. Jaki masz obecnie kolor włosów?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów