Wszystko, co powinnaś wiedzieć na temat przedłużania włosów

Długie włosy
Fotografia: Shutterstock

Przedłużanie włosów to nieinwazyjny zabieg fryzjerski, który obecnie cieszy się ogromną popularnością. Dzięki niemu w ekspresowym czasie możesz osiągnąć efekt długich, gęstych włosów. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie wyróżniamy metody przedłużania włosów oraz ile kosztują. Sprawdź szczegóły.

Przedłużanie włosów polega na przymocowaniu do naturalnych włosów sztucznych lub naturalnych pasm włosów. Daje ono natychmiastowe efekty i jest w pełni bezpiecznym zabiegiem. Naturalne pasma są znacznie droższe od sztucznych, jednak dają zdecydowanie lepsze rezultaty.

Przedłużanie włosów możesz wykonać w niektórych salonach fryzjerskich. Do wyboru masz aż 5 metod: keratynowa, kanapkowa, mikroringi, ulrtadźwiękowa, clip-in. Każda z nich dostosowana jest do innego rodzaju włosów. Sprawdź, która będzie dla ciebie najlepsza.

Sprawdźcie też, jak zrobić ombre włosy.

Zobacz także

Przedłużanie włosów - metoda keratynowa

Metoda keratynowa to nic innego jak przedłużanie włosów "na ciepło". Do jej przeprowadzenia konieczne jest użycie pistoletu z keratynowym wkładem albo specjalnej zgrzewarki.

Keratyna służy to jako substancja, która przykleja pasma do naturalnych włosów. Dodajmy, że keratyna to białko będące naturalnym budulcem włosa.

Metoda keratynowa polega na przymocowywaniu małych pasm, dzięki czemu są one prawie niewidoczne gołym okiem. Poza tym daje ona długotrwałe efekty, jednak co maksymalnie 3 miesiące w związku ze wzrostem naturalnych kosmyków należy obniżać doczepiane włosy.

Do przeprowadzenia tego zabiegu stosuje się wysoką temperaturę (nawet do 180 stopni Celsjusza) w celu zgrzania włosów. Minusem tej metody jest to, że niszczy włosy.

Przedłużanie włosów - mikroringi

Przedłużanie włosów na mikroringi nie wymaga stosowania zgrzewarki, dzięki czemu włosy nie będą zniszczone tak jak w przypadku metody keratynowej. 

Mikroringi to małe metalowe obrączki w różnych kolorach: miedziane, aluminiowe lub brązowe.

Metoda ta daje najtrwalszy efekt, ale wymaga doświadczenia. Dlatego to zadanie należy zlecić sprawdzonemu specjaliście. W innym wypadku efekt może nie spełnić twoich oczekiwań.

Przedłużanie włosów - metoda ultradźwiękowa

Metoda ultradźwiękowa podobna jest do metody keratynowej. Do jej przeprowadzenia stosuje się zgrzewarki ultradźwiękowej działającej na zasadzie wydzielania fal ultradźwiękowych zamiast użycia wysokiej temperatury.

Nawet osoby mające cienki i zniszczone włosy bez obaw mogą zastosować przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową. Ponadto zapewnia ona długą trwałość, a kosmyki wyglądają bardzo naturalnie.

Ta metoda ma tylko jeden minus - zdjęcie doczepów jest trudne i zajmuje dużo czasu.

Przedłużanie włosów - metoda clip-in

Metoda clip-in polega na doczepianiu pasm za pomocą specjalnych klipsów, które nie niszczą włosów. Dzięki tej metodzie przedłużania włosów osiągniesz idealny efekt bez plątania, szarpania i klejenia kosmyków.

Warto też dodać, że klipsy z łatwością można wyjąć. Zajmuje to dosłownie kilka minut.

Przedłużanie włosów - metoda kanapkowa

Przedłużanie włosów metoda kanapkową umożliwia przedłużenie włosów nawet o kilkadziesiąt centymetrów. Ta metoda sprowadza się do doklejania pasm włosów na kilkucentymetrowej przezroczystej taśmie. Dodajmy, że taśma jest niewyczuwalna i bardzo lekka dzięki czemu nie obciąża włosów i zapewnia stuprocentową wygodę w noszeniu.

Przedłużone kosmyki można do woli stylizować i upinać. Za pomocą tej metody można doczepić pasma o długości 25 cm, 40 cm i 55 cm.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Do prostowania włosów wcale nie potrzebujesz prostownicy! Jak to zrobić? Mamy dla ciebie kilka sposobów.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów