Ufarbowała włosy Nutellą i… nie żałuje. Efekt jest zaskakująco dobry

Mateusz Patyk 01.02.2017
Nutella jako farba do włosów
Fotografia: instagram.com/p/BODdjpMAqiO

Fryzjer, który wpadł na pomysł tej wyjątkowej stylizacji jest jednocześnie zagorzałym miłośnikiem czekoladowego kremu.

Prawdopodobnie dla większości kobiet z długimi włosami kontakt fryzury z gęstą i słodką substancją jaką jest Nutella nie kojarzy się przyjemnie. Trudno się dziwić, bo przeważnie ląduje ona na kromkach i naleśnikach. Tym większe zaskoczenie może wywołać film, na którym widać, jak zamiast typowej farby na włosy nakładana jest czekoladowo-orzechowa papka.

Oryginalną metodę wymyślił właściciel salonu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich o nazwie "Abed & Samer". Według tej receptury, jak wyjaśnia Abed Allahitani na stronie TeenVogue.com, wystarczy zmiksować Nutellę z mlekiem skondensowanym i gotowe. Wideo wrzucone na Instagram przez blogerkę modową Hudę Kattan, obejrzano już ponad milion razy.

Zobacz także: Supermarkety nie chcą sprzedawać Nutelli z powodu wyników badań Europejskiego Urzędu Bezpieczeństwa Żywności

Nutella
Fotografia: East News

Zrób to sam

Rezultat jest lepszy niż można by przypuszczać. Na trwającym nie dłużej niż kilkadziesiąt sekund filmiku widać, jak czekoladowy krem jest wcierany w złociste blond włosy, a rozpuszczone kosmyki polewane są następnie mlecznym strumieniem. Po wysuszeniu i ułożeniu fryzury na włosach pojawił się karmelowy odcień

W rozmowie z Cosmopolitan.com osoba zajmująca się na co dzień koloryzacją włosów, Aura Friedman, próbowała wyjaśnić na czym polega "magiczne" działanie kremu i skąd ten fenomenalny efekt: Wyobrażam sobie, że tak jak czekolada może trwale poplamić ubranie, tak równie dobrze może zrobić to samo z włosami. Jestem przekonana, że olej z orzechów laskowych w jakiś sposób jest w stanie poprawić stan włosów, ale jednocześnie pozbycie się go z głowy będzie potem nie lada wyczynem.

Według zapewnień Abeda Allahitaniego lekki brązowawy odcień jest w stanie utrzymywać się od dwóch do trzech tygodni, natomiast ciemniejsze kolory wystarczą na dłużej.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów