Najczęstsze błędy popełnianie przy pielęgnacji włosów. Niektórych możecie nie być świadomi

Katarzyna Leszczyńska 05.10.2017
Jak zadbać o włosy?
Fotografia: pexels.com

Starasz się ich przestrzegać?

Włosy są bardzo ważne, przede wszystkim dla kobiet. Każdy powinien o nie dbać. Okazuje się jednak, że każdego dnia popełniamy wiele błędów w pielęgnacji naszych włosów. Oto te podstawowe, które w łatwy sposób możemy wyeliminować, co będzie zbawienne dla naszej fryzury.

Nie myj włosów codziennie

Szampon, którego używamy zmywa nie tylko bród. Usuwa też warstwę lipidową, która chroni nasze włosy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Jeżeli jednak musisz myć głowę codziennie, szamponu używaj co drugi dzień. Woda i odżywka wystarczą, żeby nadać włosom świeżość i blask.

Nie używaj gorącej wody

Nikt nie lubi marznąć pod prysznicem. Temperatura wody do mycia włosów może być ciepła, ale nie gorąca. Najlepiej używaj jak najchłodniejszej wody, a na końcu opłucz włosy jeszcze raz w zimnej. Wówczas twoje włosy nie będą szorstkie i matowe.

Płucz włosy przed umyciem

Włosy należy wypłukać minimum minutę przed nałożeniem szamponu. Wówczas wypłuczemy z nich kurz oraz wszystkie produkty, które ostatnio nakładaliśmy.

Najlepiej suszyć włosy zimnym strumieniem powietrza
Fotografia: pexels.com

Nie nakładaj za dużo szamponu

W przypadku włosów minimalizm jest wskazany. Nie powinieneś nakładać zbyt dużo szamponu lub odżywki, w związku ze zbyt mocnymi chemikaliami w nich zawartymi.

Szampon nakładaj dwa razy

Choć w niedużych ilościach, warto dwa razy nałożyć szampon na głowę. Jedno mycie nie usuwa wszystkich zanieczyszczeń z włosów. Możesz postawić na dwa różne szampony. Jeden może być np. przeciwłupieżowy a drugi pięknie pachnący, rozjaśniający lub chroniący przed wysoką temperaturą.

Masuj skórę głowy

Podczas nakładania szamponu nie kończ na spienieniu go. Postój chwilę dłużej pod prysznicem i zafunduj swojej głowie relaksujący masaż. Powolne ruchy pobudzą mikrokrążenie, które odżywia mieszki włosów. Skorzystają na tym zarówno twoje włosy, jak i całe ciało.

Nie nakładaj odżywki bezpośrednio na głowę

Na niektórych gotowych produktach znajduje się informacja o tym, jak je stosować. Zazwyczaj odżywkę należy nakładać na wysokości uszu lub brody. Nakładanie jej bezpośrednio na głowę może doprowadzić do podrażnienia skóry i łupieżu.

Nie rozczesuj mokrych włosów

Najlepiej najpierw porządnie osuszyć je ręcznikiem lub poczekać aż trochę podeschną. Rozczesywanie bardzo mokrych włosów może spowodować ich łatwiejsze wypadanie. Najlepiej też użyć szczotki, która pozbywa się obumarłych włosów, a nie wyrywa świeżych.

Nie susz gorącym powietrzem

Suszenie zimnym strumieniem powietrza może zajmować więcej czasu, ale jest dla włosów o wiele zdrowsze. Podobnie jest w przypadku prostownicy i lokówki, które palą włosy, dlatego nie warto korzystać z nich zbyt często.

Nie kładź się spać z mokrymi włosami

Na koniec złota zasada dla wszystkich włosów. Nie kładź się spać z mokrymi włosami. Wówczas ich puszenie się oraz niezbyt przyjemne układanie są gwarantowane. 

Trzeba dbać o włosy
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów
Attribute Type Value
0 string '/Uroda-i-Moda/Shopping/Ksiezna-Meghan-w-sukience-z-sieciowki-13475'
1 string '/Uroda-i-Moda/Paznokcie/Paznokcie-tytanowe-wlasciwosci-cena-jak-je-zrobic-7911'
2 string '/Uroda-i-Moda/Paznokcie/Paznokcie-na-sylwestra-trendy-2018-2019-12039'
3 string '/Uroda-i-Moda/Shopping/Anna-Lewandowska-w-kurtce-z-sieciowki-za-199-zl-13309'
4 string '/Uroda-i-Moda/Pielegnacja/Lifting-rzes-na-czym-polega-efekty-cena-9540'
5 string '/Uroda-i-Moda/Pielegnacja/Kolagen-do-picia-opinie-skutki-uboczne-zastosowanie-7814'
6 string '/Uroda-i-Moda/Fryzury/Sprawdzone-sposoby-na-geste-wlosy-8421'