Jak dobrać fryzurę i makijaż do twarzy owalnej? Podpowiadamy!

Julita Buczek 17.09.2020
fryzjerka
Fotografia: Shutterstock

Jeśli twoja twarz ma kształt owalny, koniecznie przeczytaj, w jakiej fryzurze będziesz najlepiej wyglądać. Odpowiednia stylizacja włosów z pewnością ci w tym pomoże.

Fryzury do twarzy owalnej powinny być dopasowane tak, aby zamaskować zbyt wysokie czoło i skrócić podbródek. Posiadaczki twarzy owalnej są w bardzo dobrej sytuacji, ponieważ pasuje im większość uczesań.

Warto jednak pamiętać, że najgorzej twarz owalna wygląda we fryzurach krótkich. Sprawdźcie, jednak jakie fryzury będą wam najbardziej pasować. Nasze podpowiedzi z pewnością wam pomogą.

Twarz owalna to wysokie czoło i długi podbródek. Wysokość czoła oraz żuchwy jest do siebie bardzo zbliżona. Owalna twarz wygląda lekko i bardzo kobieco. Rysy są delikatne i pasuje do nich prawie każda fryzura. Należy podkreślić jednak, że owalna twarz znacznie lepiej wygląda we włosach długich niż krótkich.

Twarz owalna - fryzury

Fryzury do twarzy owalnej powinny być odpowiednio dobrana do proporcji twarzy. To właśnie tutaj sprawdzą się uczesania z grzywką. Osoby o twarzy owalnej powinny decydować się na włosy długie, półdługie z dodatkowym cieniowanie na całej długości.

Istnieją jednak fryzury, które nie pasują do twarzy owalnej. Z pewnością jedna z nich są krótko ścięte włosy bez grzywki.

Twarz owalna - makijaż

Twarz owalna najczęściej jest symetryczna i bardzo proporcjonalna. W makijażu warto stawiać na wymodelowanie twarzy, do tego zadania należy użyć pudru ciemniejszego od naszej karnacji, a także pudru o ton jaśniejszego i różu do policzków. Posiadaczki twarzy owalnej powinny skupić się nad podkreśleniem kości policzkowych. Warto również wytuszować rzęsy i zadbać o to, by położyć róż na kości policzkowe. Usta warto pomalować pastelowym błyszczkiem, który będzie świetnie prezentować się z resztą makijażu.

Zdecydujesz się na taką fryzurę?

Zobacz także: Golden topaz to nowy trend w koloryzacji włosów. Zainspiruj się!

Marilyn Monroe
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którą ikoną mody jesteś

Marilyn Monroe

1. Który z tych kolorów włosów podoba ci się najbardziej?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów