Jaki efekt daje toner do włosów? Zobacz, dlaczego warto go stosować!

Zuzanna Morska 21.04.2020
Kobieta farbująca włosy
Fotografia: Shutterstock

Czym jest toner do włosów? Dlaczego warto go wybrać zamiast farby? Poznajcie właściwości tonera do włosów i przekonajcie się o zaletach jego stosowania.

Toner do włosów to doskonała alternatywa dla farby do włosów. Jest to delikatny specyfik, który zawiera wiele składników odżywczych i pielęgnacyjnych, a w dodatku nie ma amoniaku. Toner do włosów wykorzystujemy zatem do delikatnego farbowania włosów - dzięki niemu nie musimy martwić się, że zniszczymy włosy.

Jak działa toner do włosów? Jak go stosować i dlaczego warto?

Toner do włosów - jak działa

Toner do włosów nie wnika we włosy, a jedynie je "oblepia". Dzięki temu właśnie jest bezpieczny. Trzeba jednak pamiętać, że toner do włosów nie pomaluje ich na zawsze i po pewnym czasie na pewno się zmyje. Dlatego taką koloryzację trzeba powtarzać. Jeżeli chcemy pomalować włosy na stałe lub zastanawiamy się np. jak rozjaśnić włosy - na pewno będzie on za słaby. W takiej sytuacji warto użyć normalną farbę do włosów.

Toner uwydatni nasz kolor włosów, nada mu też blasku lub go odświeży. Świetnie nadaje się też do tonowania żółtych refleksów na blond włosach. Dzięki tonerowi wyglądają one naturalnie i robią niezłe wrażenie.

Musimy też pamiętać o tym, że toner do włosów nie nadaje się do malowania odrostów. Jest to zbyt delikatny środek koloryzacyjny. Natomiast dzięki niemu możemy śmiało pomalować włosy na różne ciekawe kolory - różowy, niebieski czy zielony. I mamy pewność, że nie zostaną one takie na zawsze.

Toner do włosów - zalety

Toner do włosów ma wiele zalet. Najważniejsze z nich to:

  • pozwala cieszyć się nową fryzurą
  • jest idealny do odświeżenia naszego koloru
  • nie obciąża włosów
  • koloryzacja za jego pomocą jest bardzo prosta
  • dzięki niemu możemy zaszaleć z kolorem i wypróbować np. róż czy zieleń - kolor po pewnym czasie się zmyje, dzięki czemu będziemy mogły na nowo cieszyć się swoim własnym kolorem
  • jest całkowicie bezpieczny dla włosów i skóry głowy
  • utrzymuje się na włosach od 6 do 8 tygodni
  • w przypadku blond włosów toner idealnie sprawdzi się do stonowania żółtych refleksów - dzięki niemu będą one wyglądały naturalnie

Jak stosować toner do włosów

Aby toner do włosów spełniał swoje zadanie, trzeba pamiętać o kilku krokach w trakcie nakładania go. Po pierwsze warto najpierw umyć włosy szamponem oczyszczającym. Następnie lekko je odsączamy ręcznikiem i dopiero aplikujemy toner (zgodnie z instrukcją na opakowaniu). Toner do włosów trzymam na głowie od 20 do 40 minut - wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Na sam koniec spłukujemy.

Toner do włosów - dla kogo

Toner do włosów to przede wszystkim produkt, który powinien zainteresować osoby o rozjaśnionych włosach. Dzięki tonerowi kolor będzie odświeżony, a same włosy odżywione.

Warto też pamiętać, że toner do włosów działa lepiej niż płukanka - płukanka zostawia bowiem na jasnych włosach zielonkawą poświatę. Niestety toner do włosów bardzo szybko się wypłukuje - nie jest to specyfik dobry do trwałego farbowania włosów. W takich sytuacjach poleca się stosowanie farby do włosów czy nawet farby bez amoniaku, która ma delikatniejsze działanie niż normalna farba, ale też nie spłukuje się tak szybko jak toner. Toner idealnie z kolei sprawdza się w przypadku schładzania lub ocieplania koloru włosów - czyli w przypadku nie tak drastycznych zmian.

Toner do włosów to specyfik, dzięki któremu możemy lekko zmienić wygląd i cieszyć się do tego pięknymi włosami. Zniszczone włosy w jego przypadku nie wchodzą w grę, a on sam polecany jest jako środek wzmacniający je i odżywiający.

Masz długie włosy, ale brakuje ci pomysłu na to, jak je czesać? Oto najpiękniejsze fryzury dla długich włosów!          

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów