Stylistka gwiazd ostrzega przed błędem popełnianym przez wiele kobiet. Przez to włosy wyglądają źle

Anna Respondek 01.02.2018
Jak czesać włosy?
Fotografia: Pexels

Jak zapewnia taki zabieg może mieć bardzo nieprzyjemne konsekwencje. 

Kobiety marzą o pięknych i gęstych włosach. Niektóre z nas mogą się cieszyć nimi od urodzenia i dziękować za znakomite geny. Reszta poszukuje różnych sposobów, dzięki którym ich fryzura stanie się znacznie bardziej ponętna i gęstsza. 

Zobacz także: Jak często myć włosy, aby były zdrowe

Istnieje wiele poradników dotyczących tego, jak poprawnie pielęgnować włosy i co robić, aby nie wypadały i nie łamały się. Jednak według znanej stylistki gwiazd, George Northwood, większość kobiet popełnia jeden podstawowy błąd i tuż po przebudzeniu rozczesuje włosy

Dlaczego nie wolno rano czesać włosów?

Northwood w wywiadzie dla "biblii mody" podzieliła się tym, jak zrobić fryzury podobne do tych, które na co dzień noszą gwiazdy. Przestrzegła również przez nieodpowiednimi nawykami odpowiadającymi za zniszczenie struktury włosa. 

Nigdy nie rozczesuj włosów rano. Po pierwsze prowadzi to do większego elektryzowania się, a po drugie w znacznym stopniu doprowadza do powstawania mechanicznych zniszczeń - przekonuje w "Vogue". 

Co zatem zamiast czesania? Stylistka zapewnia, że wystarczy użyć własnych palców, aby nadać włosom odpowiedni wygląd i przejść do dalszego układania fryzury. 

Zobacz także, jakie fryzury będą najmodniejsze w 2018 roku:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów