01.02.2018 12:26

Stylistka gwiazd ostrzega przed błędem popełnianym przez wiele kobiet. Przez to włosy wyglądają źle

Jak zapewnia taki zabieg może mieć bardzo nieprzyjemne konsekwencje. 

Jak czesać włosy?

Fotografia: Pexels

Kobiety marzą o pięknych i gęstych włosach. Niektóre z nas mogą się cieszyć nimi od urodzenia i dziękować za znakomite geny. Reszta poszukuje różnych sposobów, dzięki którym ich fryzura stanie się znacznie bardziej ponętna i gęstsza. 

Zobacz także: Jak często myć włosy, aby były zdrowe

Istnieje wiele poradników dotyczących tego, jak poprawnie pielęgnować włosy i co robić, aby nie wypadały i nie łamały się. Jednak według znanej stylistki gwiazd, George Northwood, większość kobiet popełnia jeden podstawowy błąd i tuż po przebudzeniu rozczesuje włosy

Dlaczego nie wolno rano czesać włosów?

Northwood w wywiadzie dla "biblii mody" podzieliła się tym, jak zrobić fryzury podobne do tych, które na co dzień noszą gwiazdy. Przestrzegła również przez nieodpowiednimi nawykami odpowiadającymi za zniszczenie struktury włosa. 

"

Nigdy nie rozczesuj włosów rano. Po pierwsze prowadzi to do większego elektryzowania się, a po drugie w znacznym stopniu doprowadza do powstawania mechanicznych zniszczeń - przekonuje w "Vogue".  "

Co zatem zamiast czesania? Stylistka zapewnia, że wystarczy użyć własnych palców, aby nadać włosom odpowiedni wygląd i przejść do dalszego układania fryzury. 

Czy często rozczesujesz rano włosy?

Zobacz także, jakie fryzury będą najmodniejsze w 2018 roku: