Rosja to inny stan… włosów. Tam przebojem są fryzury dla miłośniczek kotów

Redakcja 12.09.2016
Koty
Fotografia: aliyousha/Instagram.com

Dyskretny kształt zwierzęcia na głowie to najnowszy przebój fryzjerski prosto z salonów w Rosji. 

Nie wystarczy już tylko pomalować włosy na różowo, żeby wyróżnić się z tłumu. Jeśli ktoś chce być naprawdę oryginalny, powinien wziąć przykład z rosyjskich blogerek i zwykłych dziewcząt.

One łączą swoją miłość do zwierząt oraz do kolorów w bardzo odważny sposób i jak to często bywa - na granicy kiczu. Fryzjerka Aliya Askarova z Petersburga oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że jej dzieła nie wszystkim się spodobają i nie są kwintesencją elegancji, ale nie zamierza zmieniać stylu uczesań, które proponuje coraz większej ilości klientek.

Wielobarwna fauna

Aliya Askarova wygala kształt kocich głów na potylicy, farbuje im pyszczki tak, aby wzór był wyraźny, a pozostałe włosy bawi na tęczowo lub pozostawia nietknięte, aby fryzura była bardziej dyskretna i mniej przykuwająca uwagę. Oprócz kotów fryzjerka wyczarowuje na głowach klientek lisy, kwiaty, a nawet rybki. Te fryzury idealnie wpisują się w barwny świat Instagrama, słodkich emotikonów, jednorożców i mangi.

Jednak póki co, trudno sobie wyobrazić, aby polskie blogerki zdobyły się na podobną odwagę, jak modelki petersburskiej stylistki, którą na Instagramie obserwuje ponad 14 tysięcy osób.

Koty
Fotografia: laserb.kate/Instagram.com
Koty
Fotografia: aliyousha/Instagram.com
koty
Fotografia: aliyousha/Instagram.com
Ryba
Fotografia: aliyousha/ Instagram.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów