Przeszczep włosów - pozbądź się łysiny raz na zawsze!

Martyna Wojciechowska 23.04.2018
Łysina
Fotografia: Shutterstock

Przeszczep włosów to zabieg chirurgiczny, który ma na celu uzupełnienie ubytków włosów w miejscach, które z różnych powodów uległy wyłysieniu tam, gdzie są widocznie przerzedzone. Przeszczep włosów to alternatywa dla nieinwazyjnych metod. Poznaj szczegóły!

Przeszczep włosów to sposób na pozbycie się łysiny raz na zawsze. Metoda ta stosowana jest w wielu klinikach medycyny estetycznej i cieszy się ogromną popularnością. W Polsce z roku na rok przybywa osób, które zdecydowały się poddać temu zabiegowi. Zanim i ty umówisz się na wizytę u lekarza, poznaj szczegóły dotyczące tej metody.

Przeszczep włosów ma kilka etapów. Na początku pobrane są fragmenty skóry owłosionej z tyłu głowy, następnie lekarz tnie ten fragment na drobne przeszczepy z pojedynczymi zespołami mieszkowymi. Na koniec wszczepia się je w miejsca wyłysiałe.

Gdy domowe sposoby sposoby na wypadanie włosów nie dają żadnych rezultatów, czas pomyśleć o innych metodach. Przeszczep włosów może być w twoim przypadku jedynym skutecznym rozwiązaniem.

Zobacz także: Jak wyprostować włosy bez użycia prostownicy? Można postawić na naturalne sposoby

Przeszczep włosów cena

Wypadanie włosów to zmora wśród mężczyzn w różnym wieku. Zdarza się też, że mają z nim problemy kobiety. Rodzajów łysiny jest kilkanaście, ale najczęstszymi przyczynami wypadania włosów są łysienie plackowate, łysienie androgenowe.

Wbrew pozorom zabieg ten nie jest bolesny, jednak bardzo czasochłonny. Głównie mężczyźni decydują się na przeszczep włosów. Cena tego zabiegu zależna jest od tego, jak dużo punktów chcemy przeszczepić. Średnio za jeden punkt płaci się około 7zł. Najwięcej płaci się za dużą łysinę górnej powierzchni głowy, która wymaga przeszczepienia nawet 3 tysiąc punktów, co daje łączny koszt 21 tysięcy zł.

Przeszczep włosów - przeciwwskazania i skutki uboczne

Łysina czołowa, zakola, łysina górnej powierzchni głowy i tonsura są najczęściej poddawane zabiegowi. Transplantacja włosów to zabieg, na który nie każdy może się zdecydować. Oto wszystkie przeciwwskazania: choroby skóry głowy (np. stany zapalne lub ropne), cukrzyca czy słaba odporność wywołana przyjmowaniem silnych leków.

Warto też wspomnieć o skutkach ubocznych. Okazuje się, że zabieg może spowodować bóle i niedokrwienie miejsc, w których wykonywany był przeszczep. Poza tym zdarza się, że na skórze głowy zostają blizny po pobraniu włosów.

Czasami może też występować silny obrzęk skóry np. w okolicy czoła. W tej sytuacji warto zastosować zimne okłady, ale nie bezpośrednio w miejsca objęte zabiegiem. Ważne, aby wybrać sprawdzonego lekarza, by mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony we właściwy sposób. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko powikłań.

Przeszczep włosów - forum

Wiele praktycznych informacji można dowiedzieć się na forach internetowych. Użytkownicy chętnie dzielą się spostrzeżeniami i udzielają rad:

Jak już łysienie jest zaawansowane i raczej nic innego nie pomaga, warto poddać się transplantacji. Wiem to, gdyż mój mąż sam przez to przeszedł. Po wielu nieudanych próbach ratowania włosów, poddał się ich przeszczepowi. Wiadomo, na efekty trzeba trochę poczekać, ale naprawdę warto. Jak jest możliwość, to dlaczego nie. Wszystko jest dla ludzi.

Nie ma co się męczyć i używać jakiś specyfików "cud", bo one i tak nic nie dają. Ja też zacząłem wcześnie łysieć po genach od tatusia i w końcu jak było coraz gorzej, to poszedłem właśnie na przeszczep. Teraz to już nie te czasy co kiedyś i to wszystko jest bezpieczne i nawet nie ma żadnych blizn.

Na początku nie chciałem o tym słyszeć,ale w końcu dałem się namówić. Wizyta mocno mnie zaskoczyła, wszystkiego wysłuchano, kilku specjalistów zajęło się moim problemem. Zdecydowano o przeszczepie. Na całkowity efekt trzeba jeszcze trochę poczekać, ale jakiś meszek już zauważyłem. Jestem dobrej myśli.

Przeszczep włosów - efekty

Po operacji na skórę głowy pacjenta lekarz zakłada opatrunek. 2 godziny po operacji pacjent może wrócić do domu. W przypadku bólu głowy, zaleca się stosowanie środków przeciwbólowych. Kolejnego dnia opatrunek jest zdejmowany. Powrót do normalnego stanu trwa od kilku do kilkunastu dni. Po upływie 5-6 miesięcy można zobaczyć efekty. Szybkość wzrostu wynosi najczęściej 1 cm na miesiąc. Rezultaty są widoczne gołym okiem!

Już po 3 miesiącach pacjenci zauważają delikatny meszek na skórze głowy. Następnie włosy są coraz dłuższe, aż w końcu łysina staje się całkowicie niewidoczna. Pamiętaj, że czasami jeden zabieg nie wystarcza. Aby całkowicie zniwelować łysinę i znów mieć gęste włosy, lekarze czasem wykonują pacjentowi nawet 3 operacje przeszczepu włosów. Następnie pacjent powinien być pod stałą opieką specjalisty, który powinien zdjąć szwy i monitorować gojenie się blizn.

Jeżeli zabieg zostanie wykonany poprawnie, blizna po czasie powinna stawać się coraz bardziej niewidoczna. Na początku będzie twarda i różowa, a potem stanie się miękka i blada. Lekarz powinien poinformować pacjenta o tym jeszcze przed zabiegiem.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebook

Autor: Martyna Wojciechowska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów