Maseczki do włosów kręconych domowej roboty. Wypróbuj nasze sprawdzone przepisy!

Julita Buczek 12.06.2019
maska na włosy kręcone domowa
Fotografia: Shutterstock

Włosy kręcone potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Bardzo często włosy kręcone są suche, a także nie mają odpowiedniego połysku. Zdarza się również, że często się kruszą, a także wypadają. Prawidłowa pielęgnacja z pewnością pomoże je odżywić i nadać im odpowiedni skręt. Sprawdź, jak odpowiednio pielęgnować włosy!

Odpowiednie mycie oraz stylizacja włosów kręconych powinna być wykonywana bardzo delikatnie. Po umyciu włosów kręconych odpowiednim szamponem powinniśmy pamiętać o nałożeniu odżywki, a następnie obficie spłukać włosy chłodną wodą. Dzięki niej łuska włosa zostanie zamknięta, co pozytywnie wpłynie na wygląd włosów. Włosów kręconych nie należy suszyć suszarką, a zostawić je do samoistnego wysuszenia. Jeśli już chcemy suszyć tego typu włos, warto użyć do tego suszarkę z dyfuzorem. Osoby, których włosy są kręcone, powinny zrezygnować z używania grubych szczotek, a postawić na grzebienie z szerokimi ząbkami.

Maseczki do włosów kręconych domowej roboty - propozycje

 • W sklepach znajdziesz bardzo dużo masek do włosów kręconych, jednak te, które wykonasz sam w domu, z pewnością okażą się jednymi z lepszych. Dodatkowo taka maska nie jest droga, a efekty, jakie uzyskasz po jej zastosowaniu, z pewnością cię zaskoczą.

Maseczka do włosów kręconych z miodem

Składniki:

 • 1 łyżka oliwy z oliwek,
 • 2 łyżeczki miodu,
 • 1 łyżeczka maślanki,
 • 1 łyżeczka mąki.

Przygotowanie:

 1. 3 pierwsze składniki z listy należy ze sobą połączyć i dokładnie wymieszać. Następnie podgrzać w mikrofalówce. Do ciepłej masy dodać mąkę.
 2. Maseczkę nałożyć na wilgotne włosy. Dla uzyskania lepszego efektu włosy można owinąć ręcznikiem lub folią spożywczą.
 3. Po 30 minutach spłukać maskę z włosów, a następnie umyć je szamponem. Włosy kręcone po takiej masce będą bardziej elastyczne, a także lekkie.

Maseczka do włosów kręconych z awokado

 • Maska z awokado sprawdzi się, jeśli chcemy, aby nasze włosy mają tendencję do nadmiernego puszenia się. Dzięki naturalnym witaminom oraz minerałom włosy będą bardziej odżywione.

Składniki:

 • ½ awokado,
 • 1 jajko kurze.

Przygotowanie:

 • Oba składniki połączyć ze sobą, dokładnie wymieszać. Masę nałożyć na włosy. Po około 20 minutach należy opłukać włosy i wysuszyć.

Zobacz także: Jak zrobić cienie do powiek? Poznaj najlepszy przepis!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów