"Długi bob" już wyszedł z mody! Te fryzury królowały w 2018

Katarzyna Leszczyńska 12.12.2017
Jakie fryzury będą modne w 2018 roku?
Fotografia: Instagram/tantebla

Długi bob od kilku sezonów królował wśród miłośniczek modnych fryzur. Jednak teraz kobiety wybierają inne fryzury. Poznajcie najmodniejsze fryzury, które królowały w 2018 roku.

Każdego roku w trendach pojawiają się nie tylko najmodniejsze ubrania, ale również fryzury, makijaże, a nawet najpopularniejsze hobby. Ludzie uwielbiają podążać za modą. W 2018 roku będą królowały fryzury, które nadadzą się zarówno do pracy, jak i wieczorowe wyjście. Podobnie jak wszyscy oszaleli na punkcie długiego boba w tym roku, na pewno wiele gwiazd będzie pojawiać się w tego typu włosach.

Długi bob - co go zastąpiło

Długi bob odszedł do lamusa! W 2018 roku kobiety stawiają na inne cięcia. Które z nich zastąpiły długiego boba?

  • fryzura z prostą grzywką -
  • przedłużone pixie - to fryzura, która jest dużo lżejsza niż długi bob. Z tyłu jest dużo krótsza, niż z przodu. Asymetryczne cięcie w tym roku było nieco odmienione – tył nie był skrócony maksymalnie, a delikatnie wydłużony, żeby wyglądał jak odrost.
  • platynowy kolor - królował w 2018 roku, ale już na przełomie 2019 zastąpi go tzw. "winter hair".
  • naturalna fryzura w postaci "potarganych fal" - to ulubiona fryzura gwiazd - szczególnie tych, które zamieszkują ciepłe wybrzeże np. Kalifornii. Potargane, falowane włosy wyglądają jakby kobieta, która je nosi, dopiero wstała z łóżka albo wyszła z wody. Taka fryzura jest o tyle wygodna, że nie trzeba z nią nic robić. Potargane fale sprawdzają się lepiej niż długi bob, nad którym trzeba codziennie pracować.
  • romantyczne upięcia
  • krótki bob
  • blunt bob - to fryzura, która wyparła długiego boba. Sprawdza się ona u osób, które nie mogą pochwalić się grubymi włosami. Blunt bob to włosy, które sięgają za ucho.
  • mokre i błyszczące włosy

Dlaczego nie długi bob?

W pewnym momencie długi bob opanował wybiegi, fryzjerskie trendy i przede wszystkim "opanował" fryzury gwiazd na całym świecie. Długiego boba nosiła Rihanna, Małgorzata Rozenek-Majdan, Emma Stone, Rosie Huntington-Whiteley. To wygodne cięcie sprawdzało się w różnych sytuacjach - przede wszystkim prezentowało się bardzo elegancko, ale też w razie potrzeby można było takie włosy spiąć. Dlaczego zatem długi bob już się nie sprawdza?

Zamiast długiego boba możemy teraz wypróbować inne fryzury. Być może któraś z nich bardziej przypadnie nam do gustu. Zamiast długiego boba nosimy krótkiego boba albo tzw. blunt boba, który sprawdzi się w przypadku osób o cienkich włosach.

Długi bob - wielki powrót

Długi bob królował już kilka sezonów temu, chwilowo "zniknął" z trendów fryzjerskich, a następnie powrócił. Spokojnie można wróżyć jego powrót za kolejne kilka lat. Dlatego jeżeli umiłowałaś sobie szczególnie długiego boba, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wciąż go nosiła.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów