Jaka długość włosów będzie dla ciebie najlepsza? Ten trik z linijką pozwoli ci wybrać idealną fryzurę

Anna Respondek 16.01.2018
Jaka długość włosów jest idealna?
Fotografia: Pixabay

Zajmie ci chwilę i pokaże, czy powinnaś obciąć lub zapuścić włosy. 

Kobiety lubią zmiany. Raz na jakiś czas nachodzi nas ochota, aby zrezygnować z długich włosów i zamienić je na jakąś ciekawą krótką fryzurę. Podobnie jest z osobami z krótkimi włosami. Po dłuższym czasie zaczynają marzyć o tym, żeby móc związać kucyk lub zapleść długi i piękny warkocz. 

Zobacz także: Jak suszyć włosy, żeby były zdrowe i puszyste?

Często jednak same nie wiemy, na co tak naprawdę mamy ochotę i w czym wyglądałybyśmy jak milion dolarów. Jaka fryzura pasuje do kształtu twarzy i jaka długość włosów będzie dla nas idealna. Aby po wyjściu od fryzjera nie zalewać się rzewnymi łzami, wystarczy przetestować mały trik i pobawić się w naukowca. Dzięki temu eksperymentowi odkryjesz, jaka długość włosów najbardziej ci pasuje. 

Do prostego testu potrzebujemy linijki i ołówka. Zaraz potem możemy przechodzić do czynu.

  • Ułóż ołówek poziomo pod brodą.
  • Linijkę ustaw pionowo pod płatkiem ucha, tak, by linie utworzone przez ołówek i linijkę przecięły się pod kątem prostym. Potem sprawdź jaką wartość na linijce wskazuje czubek ołówka. Jeśli jest mniejsza niż 6 centymetrów, najlepsze dla ciebie będą włosy krótkie. Jeśli natomiast pokazuje więcej niż 6 centymetrów, zdecydowanie korzystniej będziesz wyglądać we włosach półdługich i długich. 
ezgif.com-resize (9)

Zobacz także trendy modowe na 2018 rok

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów