Guma do włosów idealnie wystylizuje i utrwali twoją fryzurę. Jak jej używać?

Malwina Wasilewska 12.02.2020
stylizacja włosów
Fotografia: Shutterstock

Do stworzenia wymarzonej fryzury potrzebować będziesz odpowiednich kosmetyków, które nie tylko pomogą ci wystylizować włosy, ale też je utrwalą. Zaliczamy do nich m.in. gumę do włosów - produkt, którego używają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Ułatwi ci on stworzenie efektu nieładu na krótkich włosach oraz pomoże unieść kosmyki od nasady.

Guma do włosów, tak jak pomada do włosów, to gęsty kosmetyk o kleistej konsystencji którego używamy do układania włosów. Stosuje się ją do stylizacji włosów krótkich i półdługich. Za jej pomocą uzyskasz wiele ciekawych efektów na swoich kosmykach. Produkt ten możesz stosować do każdego rodzaju włosów - zarówno cienkich i rzadkich, jak i grubych oraz gęstych. Sprawdź, jak osiągnąć najlepsze rezultaty.

Zobacz także: Te akcesoria sprawią, że twoja fryzura będzie idealna. Wypróbuj je!

Guma do włosów - jak jej używać?

Zastanawiasz się jak stosować gumę do włosów? Przede wszystkim powinno się ją nakładać na świeżo umyte, suche lub lekko zwilżone włosy. Nanieś odrobinę produktu na opuszki palców, rozgrzej w dłoniach, a następnie wsmaruj gumę w okolice nasady włosów. Dodajmy, że gumy używa się tak jak pasty do włosów.

Zobacz także: Termoloki, czyli termiczne wałki do włosów. Sprawdzamy, który produkt sprawdzi się najlepiej

Pamiętaj aby nie przesadzać z ilością kosmetyku, gdyż jego nadmiar może obciążyć kosmyki, przez co staną się oklapnięte i przestaną się układać.

Za pomocą gumy do włosów podkreślisz skręty, uniesiesz włosy, ujarzmisz je oraz stworzysz na głowie artystyczny nieład. Efekty będą się trzymały cały dzień bez konieczności poprawiania fryzury.

Guma do włosów dostępna jest w każdej drogerii. Za opakowanie produktu zapłacisz od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Jeśli zależy ci na pięknych, prostych kosmykach, wypróbuj keratynowe prostowanie włosów!

Zobacz także: Fryzury do pracy - efektowne i proste. Wybrałyśmy najlepsze!

Marilyn Monroe
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którą ikoną mody jesteś

Marilyn Monroe

1. Który z tych kolorów włosów podoba ci się najbardziej?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów