Fryzjerka gwiazd radzi, jak czesać się, by dobrze wyglądać i odjąć sobie lat. Pokazuje przykłady

Emilia Klima 12.06.2017
Scarlett Johansson
Fotografia: East News

Stylistka fryzur wyjaśnia, jakie fryzury pasują poszczególnym kształtom twarzy. 

Jordan Garett to stylistka fryzur, która na co dzień pracuje w ekskluzywnym salonie Daniel Hersheson w Londynie. Dba również o fryzury gwiazd, w tym aktorki Olivii Palermo. Na łamach portalu Dailymail.co.uk podzieliła się swoimi wskazówkami dotyczącymi tego, jak się czesać w zależności od kształtu twarzy. Konkretnie - w którym miejscu umiejscowić przedziałek. Jeśli zrobimy to należycie, stylistka obiecuje, że będziemy wyglądać młodziej, a nasza twarz szczuplej. Dodatkowo podkreślimy swoje kości policzkowe. 

bad-hair-9-1

1. Twarz owalna

Dziewczyny o takim kształcie twarzy to prawdziwe szczęściary. Jak twierdzi stylistka, dobrze im w każdej fryzurze. Niemniej - radzi ona by czesać się z przedziałkiem na środku - tak w optymalny sposób podkreślimy swoją urodę. Jako przykład, fryzjerka podaje aktorkę Jessicę Albę.

Jessica Alba
Fotografia: East News

2. Twarz okrągła

W tym przypadku stylistka poleca przedziałek na środku głowy. W ten sposób optycznie wyszczuplimy twarz i nadamy jej symetryczności. Przedziałek na bok i grzywka nie są wskazane. Przykład? Jennifer Lawrence. 

Jennifer Lawrence
Fotografia: East News

3. Pociągła twarz

Dla pań z takim kształtem twarzy stylistka, co zrozumiałe, ma całkiem odwrotną radę: zaleca przedziałek mocno z boku. W ten sposób nadamy twarzy szerokości i zminimalizujemy "efekt długiej szczęki". Czy ta reguła działa faktycznie, zobaczycie na przykładzie Sary Jessiki Parker. (Co ciekawe, aktorka niemal zawsze pokazuje się z przedziałkiem na środku).

Sarah Jessica Parker
Fotografia: East News

4. Twarz w kształcie serca

Przedziałek na środku sprawdzi się jeszcze gorzej w przypadku pań o takim kształcie twarzy. Styliska radzi, by czesać włosy wyraźnie na bok, albo w jedną albo w drugą stronę. Chodzi o to, by przedziałek nie znajdował się symetrycznie nad brodą, co potęguje "efekt serca". Jako przykład fryzjerka podaje aktorkę Scarlett Johansson. 

Scarlet Johhanson
Fotografia: East News

Czy faktycznie widzicie na zdjęciach różnicę? Uważacie, że te wskazówki mają sens? 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów