Wyrzuty sumienia po seksie. Co je powoduje?

Sylwia Bagińska 15.06.2018
Wyrzuty sumiena po seksie
Fotografia: shutterstock

Seks odgrywa bardzo ważną rolę w życiu wielu osób. Jednak dla niektórych stosunek płciowy kończy się moralnym kacem. Czego żałują kobiety i mężczyźni po seksie?

Seks przez niektórych traktowany jest jako sposób na przyjemność, relaks. Stosunki płciowe scalają też związki. Jednak bywa tak, że seks prowadzi do wyrzutów sumienia.

Zobacz także: Brak seksu u kobiet jest niezdrowy. Co grozi niezaspokojonej seksualnie kobiecie?

Dlaczego żałujemy, że uprawialiśmy seks?

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego oraz Uniwersytetu Teksańskiego przeprowadzili badanie dotyczące wyrzutów sumienia po seksie. W badaniu wzieło udział 25. tysięcy osób. Wnioski ekspertów są zaskakujące!

Wyrzuty sumienia u mężczyzn

Z przeprowadzonego badania wynika, że mężczyźni po seksie żałują, że byli zbyt nieśmiali i nie poderwali atrakcyjnej kobiety. Smuci ich też fakt, że mieli mało przygód erotycznych zwłaszcza, że nie byli w stałych związkach. Jednak najbardziej poczucie winy wpędza ich liczba partnerek seksualnych.

Z psychologicznego punktu widzenia wyrzuty sumienia mężczyzn można wytłumaczyć z perspektywy ewolucyjnej. Eksperci zajmujący się badaniem tłumaczą, że seks dla mężczyzn jest możliwością na spłodzenia dziecka i przekazania dalej swoich genów.

Poczucie winy u kobiet

Okazuje się, że kobiety najbardziej żałują utraty dziewictwa z nieodpowiednim mężczyzną. Wyrzuty sumienia czują także po seksie, który był zdradą obecnego partnera.

Dr Haselton, która przeprowadzała badanie - twierdzi, że wyniki kobiet umotywowane są ich wewnętrzną naturą, która rozwinęła w kobietach potrzebę rozważnego dobierania partnerów. Takich, którzy nie porzucą nas w przyszłości i odpowiednio zaopiekują się dziećmi.

Co Wy na to?

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Zobacz także, jakie znaki świadczą o tym, że twój partner jest sadystą:

Autor: Sylwia Bagińska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów