Kobiety coraz częściej udają orgazm. Dlaczego oszukują swoich partnerów?

Sylwia Bagińska 15.06.2018
Dlaczego kobiety udają orgazm
Fotografia: shutterstock

Brak orgazmu oraz udawanie szczytowanie - to problemy, które spotykają coraz większą liczbę kobiet. Dlaczego kobiety decydują się na kłamstwo?

Z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Kanas wynika, że orgazmu nie ma 68 % kobiet. Większość z nich udaje tylko rozkosz i satysfakcje, które niesie stosunek płciowy.

Zobacz także: Brak seksu u kobiet jest niezdrowy. Co grozi niezaspokojonej seksualnie kobiecie?

Problem z osiągnięciem orgazmu zazwyczaj mają kobiety młode, większość z nich ma od 18 do 30 lat.

Dlaczego kobiety udają orgazm?

Na wielu forach internetowych kobiety dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z udawaniem osiągnięcia orgazmu.

Udawanie orgazmu? Jestem w tym mistrzynią! Jednak bardzo żałuję, że tak właśnie odbywa się to od lat! Bardzo, ale to bardzo kocham męża, lubię seks, mam ogromna potrzebę bliskości ciał itp., jednak orgazm z mężem miałam w życiu ... no może kilka razy zaledwie.

Ja zawsze udaje. Przerosła mnie presja, że powinnam mieć, więc zaczęłam udawać. Sama osiągam bez problemu. Odnoszę wrażenie, że mężczyznom wcale nie chodzi o satysfakcję partnerki, tylko o to, żeby się okazało, że są świetnymi kochankami. Nie mam już ochoty ciągle czuć się gorszym gatunkiem kobiety.

Bo chcą być postrzegane jako idealne

Kobiety udają też z orgazm z obawy, że nie będą traktowane jako podniecające. Według niektórych pań po udawanej ogromnej rozkoszy płynącej z seksu będą uważane za idealne partnerki.

Nie chcą sprawiać przykrości

Kolejnym powodem, który motywuje kobiety do udawania szczytowania jest strach, że mężczyznom zrobi się po prostu przykro. W wielu przypadkach kobiety kierują się tylko i wyłącznie dobrem  i przyjemnością swojego partnera.

Kobiety czują się winne

Wiele kobiet czuje winę, wtedy kiedy seks nie kończy się orgazmem. To właśnie większość młodych kobiet udaje, że szczytuje ze względu na poczucie winy.

Badania opublikowane w "Journal of Research Sex" mówią jasno o tym, że kobiety czują presję i udają orgazm tylko dlatego, żeby zadowolić swojego partnera.

Udawanie orgazmu jest złym rozwiązaniem na dłuższą metę. Prędzej, czy później doprowadzi to do ogromnej frustracji i zaburzeń na tle seksualnym.

Dodatkowo, okłamując partnera, potwierdzamy jego przekonanie, że w naszym życiu seksualnym jest wszystko w porządku i nie potrzebujemy żadnych zmian.

Dziewczyny, przerażają Was te informacje?

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Zobacz także, jakie znaki świadczą o tym, że twój partner jest sadystą:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów