Badania wykazały, że kobiety częściej gustują w zajętych mężczyznach. Jaka jest tego przyczyna?

Katarzyna Leszczyńska 12.02.2018
W jakich kobietach gustują mężczyźni?
Fotografia: fotolia.com

Najnowsze wyniki badań pokazały, w jakich mężczyznach gustują kobiety. Bardzo atrakcyjni dla nich są żonaci czy single? 

Nie zawsze łatwo jest znaleźć odpowiedniego partnera. Zwłaszcza, jeżeli mamy duże oczekiwania zarówno co do jego wyglądu, jak i usposobienia. Każda kobieta z resztą ma inny gust. Okazuje się jednak, że jest jedna rzecz, która na wiele z nich działa przyciągająco. Według najnowszych badań, kobiety gustują przede wszystkim w mężczyznach, którzy są już po ślubie.

Zobacz także: Z jakimi kobietami mężczyźni zdradzają najczęściej? To może zaskoczyć

Naukowcy ze szwedzkiego Uniwersytetu St Andrews odkryli, że mężczyźni będący w związkach są znacznie lepiej postrzegani przez kobiety niż single. Badanie przeprowadzono na 49 paniach, którym pokazano zdjęcia różnych mężczyzn. Miały one ocenić subiektywnie ich atrakcyjność. Później badacze ujawnili, jak poszczególnych mężczyzn oceniały inne kobiety. Gdy panie biorące udział w badaniu miały ocenić te same zdjęcia po raz drugi, ich noty wzrosły o 13%.

Kobiety mają skłonność do naśladowania preferencji innych kobiet, ale równie dobrze może chodzić o ogólną tendencję ludzi do naśladowania innych – stwierdziła dr Kate Cross, kierująca badaniem, na łamach czasopisma Scientific Reports.

Jak się okazuje, ta zależność może mieć wiele wspólnego z preferencjami kobiet odnośnie wyboru partnera.

Kobiety wolą żonatych mężczyzn

Kobiety wolą żonatych mężczyzn

Branie pod uwagę gustu innych kobiet dotyczy również wyboru partnera. O wiele bardziej atrakcyjni dla pań wydają się mężczyźni, których jakaś kobieta już wybrała. Stąd takie zainteresowanie zaobrączkowanymi. Tego typu mężczyznę kobiety postrzegają jako lepszego, wierniejszego i oddanego rodzinie. W ich oczach automatycznie staje się on bardziej wartościowy niż kawalerowie. Czyżby właśnie stąd się brały zdrady?

Zobacz w poniższej galerii, jakie kobiety zakochują się w niewłaściwych mężczyznach:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów