Wydaje ci się, że twój związek nie jest zdrowy? Te znaki to udowadniają!

Julia Pandecka 11.08.2020
Młoda dziewczyna w białej sukience i okularach przeciwsłonecznych prowadzi swojego partnera za rękę promenadą
Fotografia: Shutterstock

Po czym poznać, że związek jest niezdrowy? Te znaki mogą to udowodnić!

Czasami, nawet w najlepszej relacji, mogą przyjść chwile zwątpienia. Problem zaczyna się wtedy, gdy od dłuższego czasu jesteś nieszczęśliwa w związku. Wówczas należy zadać sobie pytanie, czy ta relacja na pewno jest dla ciebie odpowiednia. Niekiedy bowiem zdarza się, że tkwimy w toksycznej, niezdrowej relacji z kimś, kto wykorzystuje nas emocjonalnie. Często nawet możemy nie zdawać sobie z tego sprawy. Te znaki mogą jednak pomóc ci zrozumieć, że twój związek jest dla ciebie niezdrowy.

Zobacz także: Chcesz sprawdzić, czy facet jest ci wierny? Wystarczy zadać mu 3 proste pytania

Znaki, że związek jest niezdrowy"

Gdy jesteśmy zakochani, możemy nie dostrzegać pewnych rzeczy. Nawet tych najbardziej dla nas toksycznych.

Okazuje się, że są takie znaki, które mogą nam mimo uczuć pokazać, że związek nie jest dla nas zdrowy. Przytacza je portal "Your Tango" i naprawdę warto zdać sobie z nich sprawę!

1. Robicie sobie wymówki

Nieustanne wypominanie wszystkiego nie jest dobre. Zwłaszcza, gdy zaczynacie wyrzucać sobie sprawy z dalekiej przeszłości, w tym dotykacie swojego dzieciństwa i rodziny. To już nawet nie jest fair i powinno być znakiem dla ciebie, że nie jesteście dobrze dopasowani.

2. Nie szanujecie siebie i swoich rzeczy

To już może skrajna sytuacja, jednak takie rzeczy niestety bardzo często się zdarzają w niezdrowych relacjach. Zaczynacie się przeklinać, przepychać, zaniżać nawzajem poczucie własnej wartości. Zamiast się motywować, ściągacie się nawzajem na dno. 

3. Nie możesz być w 100% sobą

Jeżeli boisz się zachowywać spontanicznie, sto razy musisz przemyśleć każdą rzecz, jaką zrobisz i każde słowo, które wypowiesz - uciekaj. Nawet, jeżeli w tym momencie uważasz, że ten związek jest wart takiego poświęcenia, w pewnym momencie poczujesz się uwięziona w tej relacji. 

4. Partner o wszystko cię obwinia

Zdaniem twojego "ukochanego" wszystko robisz źle? A może każdy problem w waszej relacji jest twoją winą? Pamiętaj, że wina zawsze leży po dwóch stronach. I nie daj sobie wmówić, że jego porażki są spowodowane twoim zachowaniem. To, co mu się w życiu nie udało, to wyłącznie jego wina.

5. Boisz się o czymkolwiek mu powiedzieć

To ma sporo wspólnego z punktem o tym, że nie możesz być sobą. W udanej relacji partnerzy powinni być ze sobą szczerzy. Jeżeli nie możesz powiedzieć, że coś ci przeszkadza i zdradzić mu, co czujesz, jesteś tym związku tłamszona. Zwłaszcza, jeżeli jest to strach przed kolejną karczemną awanturą. 

6. Nie macie do siebie zaufania

Każdy, kto jest w udanej relacji, może stwierdzić bez wahania, że partner jest jego najlepszym przyjacielem. To właśnie on powinien być pierwszą osobą, do której idziesz z problemem i możesz mu się wygadać. Jeżeli tak nie jest, w przyszłości też nie będziesz mogła na nim polegać. 

7. Stoisz w miejscu, zamiast iść na przód

Najgorsze, co może być. On się rozwija, a ty stoisz w miejscu? Ma problem z tym, że gdzieś wychodzisz? A może przestaliście już dawno planować wspólną przyszłość? Niezależnie od tego, co cię hamuje, w udanej relacji powinniście oboje łapać wiatr w żagle i wzajemnie się napędzać. Nigdy zatrzymywać, a wręcz cofać. 

Zobacz także: Sekrety mężczyzn, do których nigdy się nie przyznają! Wstydzą się je zdradzić kobiecie

Mężczyźni wskazali ubrania, które ich zdaniem nie pasują do żadnej damskiej stylizacji. Zobaczcie, o jakie elementy garderoby chodzi!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów