Używanie zdrobnień przy zwracaniu się do partnera może wpłynąć na życie erotyczne. W jaki sposób?

Katarzyna Leszczyńska 12.12.2017
W jaki sposób zdrobnienia wpływają na związek?
Fotografia: pixabay.com

Wyrażają uczucia, ale czy są pozytywne?

Ludzie, którzy darzą się uczuciem, często tytułują się zdrobniale. Tak jest z rodzicami i dziećmi, a później w dorosłym życiu pomiędzy partnerami. Niejednokrotnie możemy usłyszeć, jak chłopak mówi do dziewczyny „misiu”, „żabciu”, „rybko”, „myszko” i właściwie w każdy możliwy sposób, jaki tylko przyjdzie mu do głowy. Okazuje się, że może to niekorzystnie wpłynąć na ich relacje, przede wszystkim intymne.

Zdaniem profesora Deana Falka z Uniwersytetu na Florydzie mówienie do siebie zdrobniale w związku jest właśnie wynikiem przypominania sobie dzieciństwa. Dzięki temu czujemy się lepiej i bezpieczniej. Jeżeli rodzice mówili do nas zdrobniale, o wiele bardziej prawdopodobne jest, że i my będziemy w ten sposób odzywać się do naszego partnera.

Zdrobnienia mogą negatywnie wpływać na życie seksualne

Zdrobnienia mogą negatywnie wpływać na życie seksualne

Zdrobnienia nie są czymś złym, ponieważ w ten sposób wyrażamy swoje uczucia w stosunku do drugiej osoby. Warto jednak zwrócić uwagę na to, w jakich sytuacjach to robimy i czy na pewno, oprócz nas, również  nasz partner czuje się z tym dobrze. Zawsze trzeba brać pod uwagę zdanie drugiej strony w takich kwestiach. Niektórzy alergicznie reagują na nazywanie ich „słoneczkiem”.

Są takie słowa, które bardziej pasują do małego dziecka niż do partnera i mogą negatywnie wpływać na nasze pożycie seksualne – twierdzi psycholog Maria Rotkiel w rozmowie z portalem Wp.pl

Zdaniem lekarki, zbyt infantylne pseudonimy mogą źle wpływać na sferę intymną w związku. Wówczas, jeżeli nie potrafimy z nich zrezygnować, warto zastosować coś nieco bardziej erotycznego. W niektórych sytuacjach lepiej po prostu zrezygnować z „myszkowania” i zwrócić się do siebie po imieniu, ponieważ nieustanne zdrobnienia mogą irytować naszych znajomych.

Nie wszyscy lubią zdrobnienia
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów