Te pytania należy zadać partnerowi będąc w długim związku. Pozwolą określić, jak dobrze go naprawdę znamy

Katarzyna Leszczyńska 06.12.2017
Pytania, które warto zadać sobie w związku
Fotografia: pixabay.com

Zwłaszcza w długim związku.

Będąc w długim związku, niekiedy wydaje nam się, że naszego partnera znamy na wylot. Okazuje się jednak, że każdy człowiek nieustannie się zmienia. Dlatego też nie ma takiej możliwości, żebyśmy znali kogoś w stu procentach. Oprócz tego, istnieje wiele kwestii, z którymi warto się zapoznać, zanim zdecydujemy się na kolejny poważny krok w związku. Portal Bustle.com przygotował listę pytań, które warto zadać sobie w długotrwałej relacji, żeby osiągnąć głębsze zrozumienie.

Gdzie widzisz się za pięć lat?

To, że kogoś kochamy, nie musi od razu oznaczać, że zmierzamy w tym samym kierunku co ta osoba. Czasami nasze marzenia i wyobrażenia odnośnie przyszłości nie mają nic wspólnego z naszym partnerem. Dlatego też nie warto się nawzajem oszukiwać i lepiej wiedzieć pewne kwestie. Być może dzięki temu uzyskamy jakiś element wspólny i będziemy mogli snuć plany razem.

Na kim wzorowałeś się, gdy byłeś dzieckiem?

Dzieci swoje autorytety dobierają zazwyczaj zgodnie z aktualnymi upodobnianiami, a co za tym idzie, w zgodzie z władnym charakterem. Okazuje się, że to, na kim nasz partner wzorował się w dzieciństwie, może nam pokazać, jaki w rzeczywistości ma charakter. Dzięki temu też łatwiej będzie nam się z nim porozumieć.

W jaki sposób twoi rodzice reagują na gniew?

Nie od dziś wiadomo, że często w związkach sprawdza się powiedzenie: niedaleko pada jabłko od jabłoni. Rodzice wychowują nas przez tyle lat, że nie sposób nie czerpać od nich pewnych wzorców. Warto zatem porozmawiać, jak rodzice naszego partnera reagowali na problemy, w jaki sposób odreagowywali emocje i po prostu, jak radzili sobie w codziennym życiu. Dzięki temu będziemy mogli domyślać się, jakiego zachowania partnera się spodziewać.

W związku lepiej wiedzieć o swoich rodzicach jak najwięcej

Jaki jest twój największy żal w życiu?

Wielu ludzi rozpamiętuje stare rany i niepowodzenia. Żeby im to ułatwić, warto wiedzieć, co ich trapi. Zwłaszcza, jeżeli jesteśmy z nimi blisko. Wówczas będziemy też wiedzieli, jakiego tematu lepiej nie poruszać przy naszym partnerze. Lepiej też uświadomić sobie bolączki ukochanego, ponieważ poważne problemy, które na jakimś etapie nie zostały rozwiązane, mogą powrócić w przyszłości i to nawet ze zdwojoną siłą.

Co sprawia, że czujesz się kochany?

Z reguły w długich związkach zdajemy sobie sprawę z tego, w jakich sytuacjach nasz partner odczuwa nasze uczucia. Warto jednak od czasu do czasu spytać go o to, żeby potwierdzić, że nadal jest pewien naszych emocji. Dzięki takim informacjom wzmacniamy naszą relację i upewniamy się nawzajem o uczuciach.

Jakie zmartwienia krążą po twojej głowie?

W związku partner jest od tego, żeby nas wspierać. Czasami, kiedy widzimy, że nasz ukochany chodzi przygnębiony, warto zapytać, co się dzieje. Niekiedy może nie chcieć obarczać nas swoimi problemami. Zwłaszcza, gdy jesteśmy świadomi, że nasz partner przeżywa aktualnie stresujące chwile w swoim życiu. Wówczas nawet samo bycie obok nas może mu pomóc.

Co sprawiło, że zakochałeś się we mnie?

Taka rozmowa o wspomnieniach może być naprawdę odświeżająca dla związku. Zwłaszcza wtedy, gdy już długo jesteśmy razem i pomiędzy nami pojawia się rutyna. W takiej sytuacji rozmowa o uczuciach z początków może wpłynąć na nasze relacje zbawiennie. Być może dzięki temu zakochacie się w sobie na nowo i przypomnicie, co sprawiło, że zwróciliście na siebie uwagę.

W związku warto przypominać sobie o uczuciach

Jakie są twoje fantazje?

Seks jest bardzo ważnym elementem związku. Nie łatwo jednak o nim rozmawiać, zwłaszcza na początkach. Długotrwała relacja nie powinna jednak obyć się bez tego typu pytań. Dzięki nim można dać sobie o wiele więcej satysfakcji seksualnej, a co za tym idzie – polepszyć jakość związku.

Jakie są twoje sekrety z dzieciństwa?

Nawet, jeżeli jesteśmy z kimś na tyle blisko, że wiemy o sobie niemalże wszystko, na pewno znajdą się jakieś sekrety z przeszłości, o których ze sobą nie rozmawialiśmy. Od czasu do czasu warto odsłonić kolejne karty. Dzięki temu również nastąpi świeżość w naszej relacji.

Z jakiego osiągnięcia jesteś najbardziej dumny?

Warto pytać o takie rzeczy, żeby wiedzieć, z jakich sytuacji się nie śmiać lub jakie inicjatywy naszego partnera wspierać bardziej. Wówczas też będziemy mogli mu pokazać, że również jesteśmy dumni z jego osiągnięć. A jeżeli sam nie chce się przed nami chwalić, być może warto zasugerować mu, że ten wyczyn jest naprawdę godny podziwu. Na pewno zrobi mu się wtedy miło.

Jaka jest twoja ulubiona rzecz, którą robię dla ciebie?

W związku robimy dla siebie nawzajem wiele rzeczy. Jedne z nich mogą być ważne dla naszego partnera, a inne go irytować. Warto wiedzieć, na które z nich nasz ukochany zwraca największą uwagę i być może robić to częściej.

Jakie jest twoje zdanie na temat małżeństwa?

Choć nie każda para, większość marzy o tym, żeby w pewnym momencie związku ustatkować się, wziąć ślub i założyć rodzinę. Są to jednak na tyle poważne kroki, że powinniśmy być ich pewni i co najistotniejsze – należy znać zdanie na ich temat drugiej osoby. Jeżeli nie zgadzamy się w najważniejszych kwestiach, być może warto dać sobie spokój.

Jak wyobrażasz sobie idealne życie?

Ideały nie istnieją, jednak można starać się dążyć w związku do doskonałości. Zwłaszcza razem. Żeby jednak to uczynić, warto znać swoje wyobrażenia ideałów. Niektóre z nich mogą się różnić, a inne mogą być praktycznie identyczne. Wtedy łatwiej będzie się dogadać w tej kwestii.

Co warto wiedzieć o partnerze?
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów